Fotbal

Titul s Plzní? Neuvěřitelné, září Bílek. Je rád, že si Sparta vybrala Vrbu

Viktoria Plzeň se po čtyřech letech raduje z mistrovského titulu, který je šestým v historii klubu. Postavila tak na hlavu všechny předsezonní prognózy, které na první místo pasovaly Slavii nebo Spartu. O to víc si tohoto úspěchu Západočeši váží. "Tohle předčilo všechno, protože to bylo nečekané," řekl na pozápasové tiskové konferenci nadšený Michal Bílek.

Mistrovský titul si Viktoria Plzeň zajistila jedno kolo před koncem, když vyhrála na hřišti Hradce Králové 2:0, zatímco Slavia nečekaně ztratila v Ostravě. Naplno tak mohly propuknout oslavy. "Je to neuvěřitelné. To, že jsme vyhráli, je obrovské překvapení, protože v minulé sezoně jsme až v posledním zápase zachraňovali páté místo. Když jsme vstupovali do tohoto ročníku, tak nikdo z nás, a myslím, že ani nikdo z vás, si nemyslel, že Plzeň bude bojovat o titul a nakonec ho i získá. Jsem hrozně rád za kluky, protože odvedli fantastickou práci," zářil na tiskové konferenci Bílek. 

Utkání v Mladé Boleslavi skončilo o několik minut dříve než v Ostravě, a tak museli Západočeši čekat, jestli Slavia vsítí vítězný gól, což se nakonec nepovedlo. "Čekání, jestli Slavia ještě nedá gól, bylo hrozně dlouhé. Pak propuklo obrovské nadšení a radost. Spousta z nás byla naměkko," přiznal Bílek. "Jsem pyšný na kluky, jak ten ročník zvládli. Prohráli jsme jen dva zápasy. Získali jsme sedm bodů se Spartou, když jsme jí dali celkem osm gólů. Porazili jsme třikrát Slovácko. Dostali jsme nejméně gólů, to nás zdobilo celou sezonu," zhodnotil Michal Bílek mistrovský ročník.

Související obsah

​Sezona přitom vůbec nebyla pro Plzeň procházka růžovou zahradou. "Tohle předčilo všechno, protože to bylo nečekané. Na začátku ročníku jsme měli spoustu problémů. Klíčový hráč Kalvach nemohl hrát dlouho, Havel byl po operaci, Beauguel měl zdravotní problémy. A najednou jsme měli osm hráčů, kteří nemohli hrát. Přesto se nám dařilo zápasy na začátku sezony vyhrávat, i když to bylo upachtěné. A to bylo nesmírně důležité," přiznal Bílek.

Toho si všímá i kapitán Viktorie Plzeň Lukáš Hejda, který svůj tým dokáže jednoduše vystihnout. "Banda bojovníků, která se prostě nikdy nevzdala. Nepamatuju si, kolik zápasů jsme otočili, když se nám nedařilo. Dokázali jsme to ukopat. Tento titul vyjadřuje, že jsme banda válečníků. Velká euforie samozřejmě, moc si to užíváme. Tento titul řadím úplně nejvýše, těším se na oslavy," řekl nadšeně 32letý fotbalista, který s Viktorií získal už pátý titul.

Pro Michala Bílka je to druhý mistrovský titul v kariéře. Ten první získal v sezoně 2006/2007, kdy vyhrál i ligový pohár. "Když jsem přicházel do Sparty, tak titul byl jediný cíl, což se nám podařilo. Sice to byl obrovský úspěch, ale byl to úkol. Tady jsme dostali zadání dostat se do předkol evropských pohárů a nám se podařilo ligu vyhrát," vyprávěl Bílek nadšeně. 

Související obsah

​Přitom nechybělo mnoho a ve Viktorii Plzeň nyní nemusel vůbec být, protože byl jedním z kandidátů na post trenéra ve Spartě, ale pražský klub se nakonec rozhodl jinak. "Sparta si vybrala Pavla Vrbu, ale i když jí sezona nevyšla podle představ, tak si myslím, že rozhodnutí mu dát šanci, bylo správné. Protože komu jinému, když byl obrovsky úspěšný, nejlepší trenér desetiletí. Že jsem byl aspirant, mě těší, ale nějak jsem to neprožíval. Nabídka Plzně přišla rychle a jsem rád za ni," vyjadřuje Bílek vděčnost za poskytnutou šanci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události