Hokej

Crosby dostal ránu a nedohrál. Pittsburgh se bez něj trápil

Hokejisté Pittsburghu Penguins šli do zápasu s New Yorkem Rangers ve skvělé pozici, jelikož vedli už 3:1 na zápasy a mohli slavit postup. Jenže v polovině utkání po hitu od Jacoba Trouby kapitán Sidney Crosby kvůli zranění odstoupil ze zápasu a Tučňáci poté ztratili dvoubrankové vedení. Pokud by Crosby nemohl nastoupit do zbytku série, byl by to patrně její klíčový okamžik.

Penguins vedli 3:1 na zápasy a po gólech Guentzela a Letanga také 2:0 v pátém zápase. Zlom přišel ve 30. minutě, když si obránce Jacob Trouba počíhal na kapitána soupeře a poslal ho k zemi. Při zákroku zvedl loket na Crosbyho hlavu, ale potrestán nebyl.

Kanadské hvězdě se na střídačku neodjíždělo vůbec dobře a do zbytku zápasu už otřesený Crosby nenastoupil. Jak je v play-off zvykem, trenér Pittsburghu zranění své hvězdy nijak blíže nespecifikoval, takže fanouškům Pens nezbývá než doufat, že trojnásobný vítěz NHL se dá do příštího zápasu do kupy. Jediná veřejná informace zní: "Zranění v horní části těla."

"Viděli jste ten hit? Pravděpodobně na něj máte stejný názor jako já," odpověděl trenér Sullivan na dotaz, co říká na Troubův zákrok.

Související obsah

​Ve zbytku utkání Pittsburgh bez svého kapitána dokázal skórovat jen jednou a inkasoval pětkrát. Rangers tedy vyhráli 5:3, stav série snížili na 2:3 a v noci na sobotu budou bojovat o vyrovnání série na 3:3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události