Další sporty

Nejužitečnějším hráčem NBA se stal znovu Jokič, obhájil loňský triumf

Srbský basketbalista ve službách Denveru Nuggets Nikola Jokič získal podruhé za sebou titul nejužitečnějšího hráče NBA. Až za ním skončily hvězdy jako Giannis Antetokounmpo či Joel Embiid.

Jokičův Denver už je sice ze hry venku, jelikož vypadl v osmifinále s Golden State 1:4 na zápasy, ale 211 centimetrů vysoký pivot má důvod k radosti. Díky parádním výkonům v základní části byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy. Zopakoval tak svůj loňský triumf. Před ním získal tento titul dvakrát za sebou Giannis Antetokounmpo.

Srb získal v hlasování novinářů 875 bodů. Druhý skončil se 706 body Joel Embiid, který s Philadelphií ještě bojuje ve vyřazovacích zápasech. Až třetí skončil v hlasování Giannis Antetokounmpo s 595 body. Také on a jeho Milwaukee hrají play-off a bojují o obhájení titulu.

Související obsah

​27letý Jokič letos dosáhl na fantastické průměry 27,1 bodu, 13,8 doskoku a 7,9 asistence na zápas. Nejužitečnější muž sezony se stal prvním hráčem v historii NBA, který v jedné sezoně překonal mety 2 000 bodů, 1 000 doskoků a 500 asistencí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.