Hokej

Kdo se stane držitelem prestižní ceny NHL? McDavid může titul obhájit

Kdo se stane držitelem prestižní ceny NHL? McDavid může titul obhájit
Hokejista Connor McDavid Zdroj: profimedia.cz

Auston Matthews, Connor McDavid a Igor Šesťorkin. To je trojice, která usiluje o jednu z nejprestižnějších cen v hokejové NHL, tedy o Hartovu trofej.

Jedním z favoritů bude bezpochyby Connor McDavid, který Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče NHL vyhrál už v minulém roce. Hvězda Edmontonu pak triumfovala také v roce 2017. Pokud by uspěl i letos, stal by se 9. hráčem, který tuto cenu získal alespoň třikrát. McDavid v letošní sezoně ovládl kanadské bodování v základní části, když nasbíral 123 bodů (44 + 79).

Dalším kandidátem je Auston Matthews z Toronta Maple Leafs. Američan letos nasbíral v základní části NHL 60 gólů, což se za posledních deset let nikomu nepovedlo. 24letý forvard pak celkově získal 106 bodů a umístil se na šestém místě v kanadském bodování. Ve finální nominaci na Hartovu trofej se Matthews objevil podruhé v řade, v minulém roce skončil druhý.

Související obsah

​Třetím nominovaným je Igor Šesťorkin. 26letý ruský gólman ve službách celku New York Rangers letos dominoval brankářským statistikám v NHL. Šesťorkin se pyšní nejnižším gólovým průměrem (2,07 gólu) v celé soutěži. Úspěšnost zákroků pak má v letošní sezoně na hodnotě 0,935 %. Ostatně za své výkony byl nominován také na Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana v zámořské lize.

Connor McDavid letos předvádí famózní akce, podívejte se na jednu z nich:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události