MMA

Jak to udělal? Švéd jako první v historii "sešrotoval" soupeře raritní technikou

Tak to se v kleci jen tak nevidí! Švéd Oliver Enkamp na Bellatoru 281 předvedl obrat večera. Navíc soupeře "sešrotoval" raritní submisí "buggy choke", kterou předvedl jako vůbec první v historii organizace.

Galavečer v Londýně přinesl hned několik zářivých momentů. Logan Storley porazil na body MVP a stal se prozatímním šampionem velterové váhy. Paul Daley se s dlouhou kariérou rozloučil ve velkém stylu drtivým knokautem a Enkamp ukázal, jak kreativní dokáže na zemi být.

Enkamp (11–3) proti Marku Lemmingerovi (12–5) jasně tahal za kratší konec. Většinu druhého kola strávil bráněním pokusů o submisi a několikrát tak tvrdě inkasoval, že jen silou vůle přežil do třetí pětiminutovky.

Související obsah

​Tam však přišla jeho chvíle. Hned po gongu na soupeře zaútočil kopem. Druhý pokus už Lemminger zachytil a stáhl Švéda na zem. Ten však pohotově zareagoval, soupeře napříč zamkl do raritního škrcení a donutil odklepat.

Ačkoli se na sítích objevily názory, že se jednalo o "inverted triangle", komentátor techniku prohlásil za "buggy choke", což stojí i v oficiálních výsledcích. Technika ze spodní pozice half guard vyžaduje dávku flexibility kyčlí a po zavření vytváří tlak na krk soupeře. Enkamp se tak navždy zapsal do historie Bellatoru jako první úspěšný autor této submise.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události