Čtyři narozeninové góly Puškáče nepomohly, Bohemka si zahraje baráž

Smutek hráče Bohemky Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Špatná sezona pražské Bohemky bude pokračovat až do baráže. I přes to, že vršovický celek porazil na domácím hřišti Karvinou 4:0, je odsouzen k účasti v baráži. Rozhodla o tom remíza severočeského Jablonce na půdě Zlína. Klokani tak doplní v záchranářském duelu Teplice.

Přitom to mohlo být povedené odpoledne pro všechny fanoušky Bohemky. Útočník David Puškáč si totiž na své narozeniny spravil chuť po nepovedeném ročníku a vstřelil čtyři branky. Nakonec ani to ale nestačilo, protože v souběžném utkání nepadl Jablonec, který má sice stejný počet bodů, ale před skupinou o udržení byl na lepší pozici.

Jablonec se dostal na půdě Zlína do vedení na konci prvního poločasu, kdy se prosadil lotyšský střelec Davis Ikaunieks. Zlín hned na startu druhého poločasu srovnal gólem velezkušeného Václava Procházky. V ten moment by jediná branka Ševců odsoudila Jablonec k baráži o udržení prvoligové příslušnosti. To se ale nestalo.

Nic neřešil zápas mezi Teplicemi a Pardubicemi. Domácí před posledním kolem jistě věděli, že si zahrají baráž. Pardubice čekal poslední duel sezony, bylo totiž jasné, že udrží. Východočeši se dostali do vedení na konci prvního poločasu, kdy si dal vlastní branku Bulmaga. Druhý zásah přidal Čihák a Perníkáři vyhráli 2:0.