šipky

Czech Open: Gawlas postoupil do třetího kola, Sedlák i Sedláček končí

Czech Open: Gawlas postoupil do třetího kola, Sedlák i Sedláček končí
Zdroj: TV Nova

Nejlepší český šipkař současnosti Adam Gawlas prošel na Královce již do třetího kola, v sobotním zápase porazil Hetu a na svého osmifinálového soupeře teprve čeká. Karel Sedláček bohužel nestačil na Nizozemce van Duijvenbodeho, Vítězslav Sedlák bojoval s van Gerwenem, ale nakonec očekávaně prohrál 2:6.

Adam Gawlas v pátek prozradil, že s českým publikem může dojít daleko. To proti dvacítce žebříčku nakonec potvrdil. Hned v úvodu sice ztratil svůj servis, následně ale Australana brejknul. Následně to bylo hodně vyrovnané a oba hráči si drželi své hry. Gawlas tak šel do vedení 5:4. 

V desátém legu Heta těsně nezavřel 16, což byla velká šance pro českého profíka. Tomu se nakonec povedlo zavřít 74, čímž si vysloužil pozvánku do osmifinále. Tam se utká s lepším z dvojice Searle – Edhouse. O něco hůře dopadl doma Zlej Kája.

Proti van Duijvenbodeovi nedal ani jedno maximum, měl horší průměry a hlavně naprosto prospal začátek. Poté ale Nizozemce brejknul a snížil dokonce na stav 3:4. Zkušený český šipkař moc chtěl jít dále, ale nakonec nezvládl kompletní obrat a s Královkou se rozloučil již ve druhém kole. 

Související obsah

​Posledním českým šipkařem ve hře byl Vítězslav Sedlák, který v prvním kole porazil Velšana Worsleyho, v sobotu se ale postavil proti hvězdnému van Gerwenovi a nebylo to vůbec jednoduché. Ikona světových šipek vedla již 5:0 a i přes snížení od Sedláka si došla pro jasný postup do třetího kola. 

2. kolo Gambrinus Czech Darts Open 2022:

Damon Heta – Adam Gawlas 4:6
Dirk van Duijvenbode – Karel Sedláček 6:3
Michael van Gerwen – Vítězslav Sedlák 6:2

Poslechněte si dojmy Adama Gawlase po páteční výhře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události