Lionel Messi řídil výhru PSG dvěma góly, Monako se přiblížilo LM

v dresu PSG Zdroj: profimedia.cz

Předposlední kolo Ligue 1 se hrálo v jeden čas, takže nabídlo hned několik zajímavých zápasů. Klasicky se dařilo mistrovskému PSG, za které se dvakrát prosadil slavný Messi. Už jistě jde minimálně do baráže Saint-Étienne, Monako je před finálním duelem na pozici zaručující Ligu mistrů.

PSG hrálo na půdě Montpellieru, ale velmi brzy bylo rozhodnuto. Už ve dvacáté minutě měl na svém kontě dvě branky Lionel Messi, o šest minut později se trefil i Di María a bylo jasno. Nakonec mužstvo z hlavního města Francie zvítězilo 4:0, jednou skóroval i Mbappé.

Důležitý krok směrem k Lize mistrů udělalo Monako, které si na domácím hřišti poradilo 4:2 s Brestem díky hattricku Bena Yeddera, a posunulo se na druhou pozici. Marseille totiž padlo na půdě aktuálně čtvrtých Rennes. Na půdě Nice vyhrál vítěz posledního ročníku z Lille.

Hodně smutný příběh píše dříve nahoře hrající Saint-Étienne, které v dalším klíčovém duelu na domácím hřišti nevyhrálo a bylo tak odsouzeno minimálně do baráže. Pokud v posledním kole neuhraje bod na půdě Nantes, sestoupí napřímo a baráž se konat nebude.

​Do boje o poháry se posunul překvapivě Štrasburk, který je aktuálně na šestém místě, který by nováčkovi soutěže zajistil Evropskou konfereční ligu. V posledním kole ale musí bodovat na půdě Marseille, které bude chtít vyhrát anebo doufat v prohru šestých Nice a sedmého Lens.

Výsledky 37. kola Ligue 1:

Girondins Bordeaux FC – FC Lorient 0:0

Olympique Lyon – FC Nantes 3:2 (1:0)
Branky: 9. Dembélé, 78. Paquetá, 85. Tete – 81. Merlin, 90+3. Cyprien

FC Méty – Angers SCO 1:0 (0:0)
Branky: 50. Lamkel Zé

AS Monaco FC – Stade Brestois 29 4:2 (1:2)
Branky: 44. Ben Yedder (pen.), 51. Ben Yedder, 54. Ben Yedder, 70. Volland – 10. Duverne, 23. Bilajlí

Montpellier HSC – Paris Saint-Germain FC 0:4 (0:3)
Branky: 6. Messi, 20. Messi, 26. Di María, 60. Mbappé (pen.)

OGC Nice – Lille OSC 1:3 (1:0)
Branky: 31. Kluivert – 52. David, 63. David, 90+4. Weah

Stade Rennes FC – Olympique Marseille 2:0 (2:0)
Branky: 12. Bourigeaud, 35. Majer

AS Saint-Étienne – Stade de Reims 1:2 (1:1)
Branky: 12. Mangala – 2. Munetsi, 61. Doumbia