Tenis

Djokovič vstoupil do "klubu 1 000". Před ním se to povedlo jen čtyřem tenistům

Djokovič vstoupil do "klubu 1 000". Před ním se to povedlo jen čtyřem tenistům
Zdroj: profimedia.cz

Světová jednička Novak Djokovič pokořila další milník. Porážkou Caspera Ruuda ve dvou setech na Italian Open tenista dosáhl na tisící vítězství v kariéře. Po jubilejním triumfu na Srba čekal dort.

Djokovič, který zmeškal úvod sezony kvůli svému postoji k vakcinaci proti covidu-19, v sobotu přehrál Nora 6:4 a 6:3 a čeká ho finále antukového turnaje Italian Open s Řekem Stefanosem Tsitsipasem.

Dalším vítězstvím vstoupil jako pátý muž do "klubu 1 000". Před Srbem se to v "Open éře" podařilo jen Jimmymu Connorsovi, Rogeru Federerovi, Ivanu Lendlovi a Rafaelu Nadalovi.

Související obsah

​"Viděl jsem Rogera i Rafu oslavit tento milník a těšil jsem se na to, až sám na tisícovku dosáhnu. Už je to dlouho, co jsem vyhrál svůj první zápas či první zápas na okruhu. Snad v tom budu pokračovat," komentoval majitel 20 grandslamů jubilejní úspěch. Svou cestu v ATP zahájil v roce 2004, když mu bylo čerstvých 17 let. 

Po utkání na Djokoviče čekal dort. Ne však k jeho 35. narozeninám, které oslaví 22. května, nýbrž na oslavu jubilejní výhry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události