Sparta vyhrála další pražské derby, krásně jej rozhodl Adam Hložek

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pražské derby ukončilo sezonu české Fortuna ligy. O něco aktivnější byla hostující Sparta, která šla do vedení, ale domácí utkání srovnali ještě do poločasu. Hosté přesto brali vítězství, v oslabení rozhodl o výhře celku z Letné gólem ze standardní situace Adam Hložek. Výhrou zakončila ročník také Plzeň.

Aktivněji do čtvrtého derby v letošní sezoně nastoupili fotbalisté Sparty, kteří se dokonce dostali ve 20. minutě do vedení. Míč z rohového kopu propadl až na zadní tyčku, kde se prosadil Tomáš Čvančara. Celek z Letné se pokoušel přidat i druhou branku, ale nedařilo se Karabcovi či v další šanci Čvančarovi.

A tak odpověděla domácí Slavia, která srovnala stav derby ve 39. minutě. Ve vápně si udělal prostor Hovorka, který připravil míč pro Petra Ševčíka, jehož bomba skončila za zády bezmocného Heči. Druhý poločas se hrál v hodně vyrovnaném tempu, zajímavější situace přišla až v 78. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu Wiesner.

To Spartě ale spíše pomohlo. V poslední desetiminutovce se k exekuci přímého kopu postavil Adam Hložek, který nádhernou trefou do pravé šibenice dal svůj první gól v pražském derby. Celek z Letné tak vyhrál druhé ligové derby v letošním ročníku, v závěru za menší potyčku dostal spornou červenou kartu Srdjan Plavšič.

​Viktoria Plzeň v týdnu oslavila ligový titul a sezonu musela dohrát na domácím hřišti. Přijel ostravský Baník, který v sobotu oznámil jméno nového trenéra, jímž je Pavel Vrba. Nakonec Viktoria zakončila sezonu výhrou 1:0, gólově se prosadil nejlepší střelec ligy Jean-David Beauguel z penalty.

Dobře se na finále MOL Cupu připravilo Slovácko, které doma přejelo Hradec Králové poměrem 3:0. Celku z Uherského Hradiště se dařilo i přesto, že klíčoví hráči začali na střídačce. Gólově se postupně prosadili Daníček, Kohút a Vecheta.