Panarin v prodloužení rozhodl o postupu Rangers, Calgary vyřadilo Dallas

New York Rangers v noci dotáhli napínavou sérii s Pittsburghem do vítězného konce a po obratu 4:3 v prodloužení postupují do čtvrtfinále play-off. V prodloužení se rozhodl také druhý zápas večera, ve kterém Calgary postoupilo přes Dallas.

Do sedmého zápasu na východním pobřeží lépe vstoupili Rangers, Už v osmé minutě se trefil Kreider. Před přestávkou z přesilovky vyrovnal Heinen a početní výhodu využil ve druhé části také Guentzel. Vedení Pittsburghu dlouho netrvalo a na 2:2 upravil Miller.

V 38. minutě ve vlastním oslabení znovu poslal Tučňáky do vedení Rodrigues, který před vlastním pásmem zachytil nepřesnou přihrávku Filipa Chytila a vyrazil sám na gólmana. Naději Newyorčanům vrátil až Zibanejad 5 minut před koncem utkání a zápas se nachýlil do prodloužení, kde domácí dostali výhodu početní převahy. Tu využil Panarin a poslal New York Rangers do čtvrtfinále s Carolinou Hurricanes, která přešla přes Boston.

​Ve druhém zápasu večera Calgary dohánělo náskok Dallasu. Ve druhé třetině Toffoli srovnal na 1:1 a na následující gól Namestnikova odpověděl Tkachuk. V prodloužení rozhodl Gaudreau, který Oettingera propálil z úhlu, z levé strany. Flames se ve čtvrtfinále střetnou s Edmontonem.

Výsledky NHL play-off

NY Rangers – Pittsburgh Penguins 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0) stav série 4:3
Branky: 8. Kreider (Zibanejad, Schneider), 32. Miller (Copp, Strome), 55. Zibanejad (Copp), 65. Panarin (Fox, Zibanejad) – 19. Heinen (Carter, Rodrigues), 31. Guentzel (Rust, Crosby), 38. Rodrigues

Calgary Flames – Dallas Stars 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 -1:0) stav série 4:3
Branky: 22. Toffoli (Kylington), 29. Tkachuk (J. Gaudreau, Markström), 76. J. Gaudreau (E. Lindholm, Tkachuk) – 1. Ja. Benn (Seguin, Suter), 23. Naměstnikov (Pavelski, J. Robertson)