Slovensko prohrálo na šampionátu i podruhé, od Kanady schytalo debakl

Hokejisté Kanady slaví gól proti Slovensku Zdroj: Profimedia

Hokejisté Slovenska prohráli na mistrovství světa ve Finsku i druhý zápas. Po porážce s Německem nestačili také na Kanadu, které podlehli vysoko 1:5. Největší podíl na tom měl brankář Logan Thompson, který pochytal celkem 34 střel slovenského týmu. Dva góly Javorových listů si zapsal do statistik Pierre-Luc Dubois.

V úvodu utkání byl aktivnější slovenský výběr, když se dostal do několika příležitostí. Nejdříve ve velké šanci vychytal Slafkovského brankář Thompson a poté přišly tři příležitosti v rychlém sledu. Dvakrát neuspěl Pavol Regenda a neuspěl ani Šimon Nemec, který se střelou od modré váhal příliš dlouho.

Jako první otevřela skóre Kanada. Damon Severson vystřelil z pravého kruhu, Hůska puk pouze vyrazil před sebe, kde už na něj číhal Adam Lowry a dorazil jej do sítě. Vedení vydrželo Kanadě necelé dvě minuty. Slovensko dokázalo využít přesilové hry, když Samuel Takáč nahodil puk na branku, kde si jej do vlastní sítě srazil Severson.

​Vedení si Kanada vzala zpátky ve 27. minutě. Pierre-Luc Dubois přihrával před branku, kde našel uprostřed levého kruhu hokejku Juraje Slafkovského, jenž puk tečoval tak nešťastně, že zamířil za záda slovenského brankáře.

Přelom druhé a třetí třetiny se našemu východnímu sousedovi vůbec nepovedl. Nejdříve zvýšil svým druhým gólem v zápase Dubois a na 4:1 upravil ve 42. minutě Sillinger. Nepopulární pátý gól obdržela slovenská reprezentace v 52. minutě, když Morgan Geekie ujel obráncům a střelou mezi betony dokonal slovenský debakl.

Kanada – ⁠Slovensko 5:1

Branky a nahrávky: 13. Takáč (Nemec, Regenda) – 11. Lowry (Severson, Anderson), 27. Dubois (Cozens, Roy), 38. Dubois (Geekie, Graves), 42. Sillinger (Lowry, Anderson), 52. Geekie (Cozens, Holden)