Hokej

Většinu sezony neodehrál, přesto si ho Boston nechá. Zbořil má novou smlouvu

Většinu sezony neodehrál, přesto si ho Boston nechá. Zbořil má novou smlouvu
Jakub Zbořil Zdroj: Profimedia

Český hokejový obránce Jakub Zbořil prodloužil s Bostonem Bruins smlouvu o další dva roky. Osmifinalista letošního play-off si jej ponechá i přes to, že více než půl letošní sezony chyběl kvůli přetrženému přednímu zkříženému vazu v koleni, načež musel i na operaci. Díky novému kontraktu si přijde na 1,137 milionu dolarů (27 milionů korun) ročně.

Jakub Zbořil obléká dres Bostonu od roku 2018, kdy poprvé nastoupil v NHL. V této sezoně ale nastupoval hlavně na farmě za rezervní tým Providence Bruins v AHL, což platilo i v následující sezoně a také byl odeslán na hostování do Komety Brno. Z něho se vrátil v loňském roce, a to už od Bostonu dostal plnou důvěru. Stal se stabilním hráčem základní sestavy, když odehrál 42 zápasů. 

Na začátku prosince se ale zranil. Přetrhl si přední zkřížený vaz v koleni, kvůli čemuž musel na operaci. Sezona tak pro něj skončila po deseti utkáních. "Je to škoda, protože hrál dobrý hokej, vybojoval si místo v sestavě," řekl tenkrát trenér Bostonu Bruce Cassidy. Ještě horší zprávou pro Zbořila ale bylo to, že mu po sezoně končila smlouva, a tak reálně hrozilo, že mu ji v klubu neprodlouží. 

To se ale podařilo. Český obránce dostal nový dvouletý kontrakt, díky kterému si celkově přijde asi na 54 milionů korun. "Jakub je s novou smlouvou spokojený. Je šťastný, že v něj má organizace důvěru. Bolest v koleni však stále úplně nevyprchala," napsal na svoji sociální síť zámořský novinář Fluto Shinzawa.

Boston Bruins vypadl už prvním kole letošního play-off. Nestačil na Carolinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události