Chiellini se rozloučil pouze remízou. Lazio spasil v 96. minutě Milinkovič-Savič

Fotbalisté Juventusu nedokázali vyhrát třetí zápas v řadě, když na domácím hřišti pouze remizovali s římským Laziem 2:2. O vítězství Stará dáma přišla v 96. minutě. Rozlučka s domácím stadionem tak podle představ nevyšla Giorgiu Chiellinimu, který po sezoně opustí Juventus. Lazio si díky získanému bodu zajistilo kolo před koncem Evropskou ligu.

Osmnáct sezon. Tolik strávil Giorgio Chiellini v turínském Juventusu. V pondělí se představil naposledy na Allianz Stadium. Trenér Massimiliano Allegri jej do utkání proti Laziu postavil od začátku, ale už v 18. minutě jej vystřídal, aby si užil pořádné ovace z publika. Na hřišti jej nahradil o patnáct let mladší kolega ze stoperské dvojice Matthijs de Ligt.

V té době už Juventus vedl 1:0 po gólu Vlahoviče. Srbský útočník se položil do centru z levé strany a hlavičkou rozvlnil síť. Ještě do konce prvního poločasu se domácím podařilo zvýšit na 2:0, když si Alváro Morata pokryl míč ve vápně a střelou přes dva obránce poslal míč pod břevno.

​O tom, jak bylo dvoubrankové vedení po poločase zrádné se Stará dáma přesvědčila ve druhé půli. Nejdříve v 51. minutě Lazio snížilo po vlastním gólu Sandra a o vyrovnání se v 96. minutě postaral Sergej Milinkovič-Savič, který z úhlu poslal míč z dorážky do sítě. Získaný bod Laziu zajistil, že v tabulce skončí nejhůře na šestém místě, což mu zaručuje Evropskou ligu pro příští sezonu.

Pondělní dohrávky 37. kola Serie A:

UC Sampdoria –⁠ ACF Fiorentina 4:1

Branky: 16. A. Ferrari (Candreva), 30. Quagliarella (Sabiri), 71. Thorsby (Candreva), 84. Sabiri (Caputo) – 89. González (pen.)

Juventus FC –⁠ S. S. Lazio 2:2

Branky: 10. Vlahović (Morata), 36. Morata (Cuadrado) – 51. Sandro (vla.), 90+6. S. Milinković-Savić