Hokej

Gólman Colorada je po zranění oka zpět. Měl jsem strach, přiznal

Gólman Colorada je po zranění oka zpět. Měl jsem strach, přiznal
Darcy Kuemper Zdroj: Profimedia

Gólman Colorada Avalanche Darcy Kuemper je po zranění oka, které přišlo ve třetím duelu s Nashvillem, opět připraven chytat. Nastoupit by mohl už do prvního zápasu čtvrtfinálové série proti St. Louis Blues.

Kuemper nechytal od 7. května, kdy ho zranil útočník Nashvillu Ryan Johansen. Ten ho čepelí své hole píchl skrz masku do pravého oka. "Nevěděl jsem přesně, co se stalo, dokud jsem to neviděl. Stalo se to poměrně rychle. Měl jsem štěstí, že to nebylo horší. Ale byla to jen smůla," řekl 32letý gólman pro nhl.com po tréninku v Pepsi Center.

"Byl jsem šokovaný, měl jsem strach. Nevěděl jsem, jak moc to oko budu mít poškozené. Bylo to děsivé," popsal své pocity těsně po zásahu Johansenovou holí. Kuemper také řekl, že se s forvardem Nashvillu ještě nesetkal, ale že věří, že v tom nebyl úmysl.

Související obsah

​Nyní už má za sebou dva plnohodnotné tréninky s Coloradem a je plně připravený naskočit do čtvrtfinálové série proti St. Louis. Kuempera si po jeho návratu do tréninku chválí i trenér Jared Bednar. Nicméně také dodal, že jediné pozitivum gólmanovi absence bylo to, že si mohl dát pár dní oraz.

Naposledy za Avalanche nastoupil český gólman Pavel Francouz, jenž pomohl k výhře Colorada nad Nashvillem 5:3. Díky tomuto vítězství celek z Denveru celou sérii ukončil. Kdo bude chytat v prvním čtvrtfinálovém duelu, zatím není jasné.

Poslední výhru Colorada vychytal Pavel Francouz, jenž si v zápase připsal 28 úspěšných zákroků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události