Další sporty

České pozemkářky válí. Třikrát porazily Švýcarky a zbrojí na olympiádu

České pozemní hokejistky zažívají velmi dobré období. O uplynulém víkendu dokázaly hned třikrát porazit Švýcarsko a zapsaly důležité body do světového rankingu. Tým irského trenéra Garetha Grundieho tak skvěle odstartoval cestu, po které by rád postupnými krůčky došel až na olympijské hry v roce 2028. K účasti na největším sportovním svátku světa mají pomoci kontinentální šampionáty. První zkouškou by měla být kvalifikace na ME, kterou Češky v čele s kapitánkou Kateřinou Lacinou absolvují v srpnu.

Olympijské hry v USA v roce 2028 však nejsou jedinou metou, na kterou mohou svěřenkyně trenéra Grundieho dosáhnout. Pokud by postoupily do elitní divize ME, mohly by pomýšlet i na olympiádu v Paříži, která se koná za dva roky.

"Samozřejmě bychom se tomu vůbec nebránili. Uděláme vše, co je v našich silách, nicméně dlouhodobý cíl je opravdu nastaven na Los Angeles," uvedl trenér Grundie, který je u českého týmu teprve měsíc.

Trojutkání se Švýcarskem pro něj tak bylo jako pomyslný křest ohněm a první test formy. Premiéru Ir i se svým týmem zvládl na jedničku. Češky se se soupeřkami ze země helvétského kříže utkaly dvakrát v Praze a jednou v Plzni a pokaždé zvítězily, a to dvakrát 3:1 a jednou 6:1.

"Zejména v posledním utkání na Slavii bylo na našich hráčkách vidět více energie, chuti a bojovnosti. Zkoušeli jsme každý den na Švýcarky malinko jiný systém, osvědčil se zejména ten z neděle, kdy jsme byli i brankově efektivnější. S průběhem celého trojutkání jsem velmi spokojen. Rotovali jsme 26 hráček, každá z nich měla šanci ukázat, že do týmu patří. Určitě máme na čem stavět, zároveň však víme, na čem v budoucích týdnech zapracovat. Pokud bych měl být konkrétní, tak to bude hodně i o fyzické připravenosti, která bude jedním z důležitých faktorů úspěchu na kvalifikaci ME v Irsku," zhodnotil trojzápas Grundie.

K dispozici měl jak mladé naděje, tak zkušené hráčky. Jednou z nejostřílenějších pozemkářek na hřišti byla Tereza Mejzlíková, která je majitelkou medailí z halového evropského i světového šampionátu. "S přípravou jsme spokojené. Měli jsme možnost si při ostrém utkání vyzkoušet nové herní systémy, ale také například standardní situace. S novým koučem přichází změny, které potřebují čas na zažití, ale už nyní mohu říct, že se jedná o nový, zajímavý impuls. Už byl čas. Cítím, že vedoucí roli po mně musí přebrat mladší," uvedla bývalá kapitánka.

Související obsah

​Ta předala kapitánskou pásku Kateřině Laciné, aktuálně největší hvězdě českého výběru. "Utkání se Švýcarskem pro nás byla prvním testem. Jsem ráda, že se výsledkově podařila, nicméně máme mnoho prostoru pro zlepšení. Čeká nás tvrdá práce, ale všechny jsme ochotné tvrdě bojovat a připravit se co nejlépe na důležité turnaje, které nás nejen letos čekají," řekla hráčka, jež momentálně působí v Belgii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události