Ostatní sporty

Chuchle se chystá na parkurový mítink. Přivítá Pohár národů i Světový pohár

Chuchle se chystá na parkurový mítink. Přivítá Pohár národů i Světový pohár
Pražská Chuchle se chystá na mezinárodní parkurový závod (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Pražská Chuchle Arena za měsíc přivítá prestižní parkurové závody. Na slavném českém závodišti se totiž uskuteční třetí ročník mezinárodní akce CET Prague Cup. Během jediného víkendu se závodníci se svými koňmi utkají v Poháru národů i Grand Prix, jež je zařazená do Světového poháru. K vidění bude na mítinku hned šestnáct soutěží. Jednotlivé závody lze sledovat na Nova Sport 2 a Nova Action.

Akci, která je pro milovníky koní velmi prestižní záležitostí, pořádá Czech Equestrian Team a celková dotace na všechny soutěže přesahuje částku pěti milionů korun. 

Šestnáct soutěží je do závodního víkendu rozloženo rovnoměrně – každý den se pojedou čtyři. Dvě nejproslulejší – Pohár národů a Grand Prix – se uskuteční v pátek a v neděli a patří do kategorie Diamond Tour. 

"I letos rozpis obsahuje šestnáct soutěží, kdy na každý den připadají čtyři. Kromě neděle budeme vždy začínat soutěžemi pro mladé – šesti a sedmiletými koňmi. Poslední den proběhne v úvodu soutěžního programu finálová soutěž kategorie CSI1*. Ta v pátek a v sobotu bude zařazena vždy na závěr programu. To nejzajímavější však bude k vidění zpravidla uprostřed dne. V rámci kategorie CSI3* máme vypsané tři túry – Silver, Gold a Diamond," uvedla ředitelka závodů Markéta Šveňková. 

Ta zároveň prozradila, že očekává početnou diváckou kulisu, která by měla být po době covidu velmi dobrá. "Každý, kdo byl alespoň jednou osobně na podobných parkurových závodech, tak ví, že atmosféra, která během nich panuje v ochozech kolbiště, je nenahraditelná a televizní kamery ji plně zprostředkovat nedokážou. O to větší máme radost, že po prvních dvou covidových ročnících, kdy jsme se museli přizpůsobovat menším i větším restrikcím, letos budeme moci přivítat téměř neomezený počet fanoušků parkurového skákání," řekla. 

Ti, kteří se nedostanou přímo na závodiště, budou navíc moci parkurové zápolení sledovat na stanicích Nova Sport. 

"Pohár národů a Grand Prix už mají stanovené pevné začátky, neboť je bude živě přenášet televize Nova. První kolo Poháru národů začne ve 13:00, druhé pak v půl čtvrté. Zájemci jej budou moci sledovat na stanicích Nova Action a Nova Sport 2. Nedělní Grand Prix je plánovaná od 15:00 a trvat bude zhruba dvě a půl hodiny. Přímý přenos poběží opět na Nova Sport 2. Souběžně však chystáme čtyřdenní celodenní stream. Ti, kteří nebudou mít možnost přijít do Chuchle Areny Praha osobně, o nic zajímavého, co se bude odehrávat na kolbišti, nepřijdou," pověděla Šveňková.

Související obsah

​V průběhu závodního víkendu diváci uvidí pět soutěží, jejichž výsledky se započítávají do prestižního Longines žebříčku Mezinárodní jezdecké federace. Kromě toho bude připraven i bohatý doprovodný program, o němž se mohou parkuroví příznivci více dozvědět na webových stránkách celé akce. 

Parkuru se věnuje i česká jezdkyně Anna Kellnerová, která ve Snídani s Novou prozradila spoustu detailů o svém závodění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události