Colorado rozhodlo o vítězství až v prodloužení. Florida nestačila na Tampu

V hokejové NHL odstartovaly čtvrtfinálové boje dvěma zápasy. Jako první šla do hry Florida s Tampou Bay a domácí prohráli 1:4. Druhý zápas obstaralo Colorado a St. Louis. Avalanche nakonec rozhodli v prodloužení a vyhráli 3:2.

Florida šla s Tampou do vedení po necelé čtvrt hodině hry. Anthony Duclair dostal přesnou křižnou přihrávku od Huberdeaua, počkal si a nakonec překonal Vasilevského. Hosté vyrovnali v 37. minutě. Kučerov předvedl nádhernou individuální akci a předložil kotouč před prázdnou branku Coreymu Perrymu, jenž neměl problém trefit odkrytou klec.

Vítězný gól Tampy Bay dal v poslední části z dorážky Piere-Édouard Bellemare. Na 3:1 zvýšil přesnou střelou zápěstím Nikita Kučerov a na konečných 4:1 upravil Ross Colton. Ondřej Palát ani Jan Rutta v dresu hostů nebodovali. Stejně tak domácí Radko Gudas.

V souboji Colorada se St. Louis šli hosté do vedení v sedmé minutě, když se po šťastném odrazu radoval Ryan O'Reilly. O vyrovnání se postaral z dorážky Valerij Ničuškin. Po půl hodině už Avalanche vedli. Tvrdou ránu od modré vypustil Samuel Girard a puk se zastavil až v síti.

​Jenže Blues dokázali vyrovnat necelé čtyři minuty před koncem. Jordan Kyrou využil špatného střídání domácích a po pěkné stahovačce srovnal krok. Šlo se tak do prodloužení, které po devíti minutách rozhodl Josh Manson. Colorado tak vede v sérii 1:0. Český brankář Pavel Francouz byl pouze na lavičce.

Noční výsledky NHL:

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Duclair (Huberdeau, Montour) – 37. Perry (Kučerov), 44. Bellemare (Perry, Maroon), 56. Kučerov (Hedman, Stamkos), 58. Colton (Paul, Sergačjov).
Stav série: 0:1.

Colorado Avalanche – St. Louis Blues 3:2 pr. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Ničuškin (Rantanen, Makar), 32. Girard (Manson, Landeskog), 69. Manson (Landeskog, Kadri) – 7. O'Reilly (Schenn), 57. Kyrou (Faulk).
Stav série: 1:0.