Tenis

Djokovič vyhrál turnaj ve stejný den jako jeho syn. K tenisu ho nenutím, říká

Djokovič vyhrál turnaj ve stejný den jako jeho syn. K tenisu ho nenutím, říká
Novak Djokovič a jeho syn Stefan Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič má zřejmě svého nástupce. Ve stejný den, kdy vyhrál turnaj Římě, slavil turnajový triumf také jeho sedmiletý syn Stefan. Do tenisu ho prý ale nenutí a i sám se od svého syna něco učí.

Djokovič o víkendu triumfoval v Římě, když ve finále porazil Stefanose Tsitsipase 6:0 a 7:5. Radost ovšem neměl jen ze své výhry, turnaj totiž vyhrál také jeho syn Stefan, s čímž se pochlubil po zápase médiím.

"Můj syn dnes vyhrál turnaj. Velmi malý klubový turnaj," nechtěl přehánět význam synova úspěchu. "Bylo krásné ho vidět. První oficiální turnaj nebo zápas zůstane s láskou ve vaší paměti. Hlavně jsem chtěl, aby si to na kurtu užíval," vyprávěl se zájmem o svém synovi.

Sedmiletého potomka ovšem dle svých slov nenutí, aby šel v jeho šlépějích: "Netlačím na něj, aby hrál tenis. Nikdy jsem to nedělal. Je to čistě jeho zájem chodit na kurt. Samozřejmě bych byl nadšený, pokud by hrál tenis."

Světová jednička tak nyní dělí svůj čas mezi vlastní hraní a trénování svého syna, ale není to pouze malý Stefan, pro koho je spolupráce přínosná. "Snažím se vzít si tu energii, dětskou energii, a podpořit mé vnitřní dítě, protože mám tendenci na své vnitřní dítě často zapomínat. Všechno je tak seriózní, je to vaše profese, vaše práce," prozradil, co mu trénink se synem přináší.

Související obsah

​Srbský tenista dosud neprožíval zrovna povedený rok. Australian Open ani turnaje v USA hrát nemohl, jelikož není očkovaný proti koronaviru. Přesto se stále udržel na pozici světové jedničky a nyní ho čeká obhajoba loňského triumfu na French Open. Poté, co uspěl on i jeho syn by mohl být zpátky v ideálním psychickém rozpoložení, dokonce je pasován do role největšího favorita.

Na Novaka Djokoviče si letos vyšlápl i Jiří Veselý, který ho porazil v Dubaji:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události