Další sporty

Neusser chce zlepšit motivaci ke sportu. Zvýšit se mají i dotace

Ministr školství Petr Gazdík a předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser představili priority a témata České republiky v oblasti sportu v rámci předsednictví v Radě Evropské unie.

Národní sportovní agentura dostala od provozovatelů sportovišť desítky žádostí o pomoc s platbami za energie. Náklady na ně jim vzrostly až o tři sta procent. Pro řadu z nich to může být likvidační. Průměrné stáří sportovišť v Česku je padesát let.

Tehdy prý nikdo příliš neřešil, jak energeticky náročná sportoviště se staví. Podle předsedy agentury Filipa Neussera je tedy plán jasný, a to začít během následujících let energeticky udržitelná sportoviště budovat.

Krátkodobým řešením je i vypsání dotačního programu. V tom je nyní k dispozici 100 milionů korun. Národní sportovní agentura ale žádá navýšení, se kterým souhlasí i ministr školství Petr Gazdík.

Související obsah

Ten zároveň představil další témata českého předsednictví v Radě Evropské unie. Chce, aby se zlepšila motivace dětí ke sportu. Po pandemii totiž zájem dětí výrazně klesl. Nejen, že sport pomůže jejich kondici a zdraví, ale i sociálním vazbám, které během covidu také utrpěly. Petra Gazdíka pověřil premiér Fiala, aby zastupoval sport v rámci českého předsednictví v Evropské unii. To začne v červenci a trvat bude půl roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události