Další sporty

NSA vystavuje stopku ruskému sportu. Jsem rád, že jsme jednotní, říká Neusser

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser se na pondělní tiskové konferenci vyjádřil k aktuální situaci na Ukrajině a nabídl vyjádření. Na tom se shodl po diskuzi se všemi sportovními svazy v České republice, jednomyslně bylo odhlasováno, že se český sport proti Rusku a Bělorusku již nepředstaví.

Filip Neusser byl přítomen na tiskové konferenci Českého volejbalového svazu, kde přišla řeč i na sankce proti ruským sportovcům. Následně informoval o tom, co svazům a jejich předsedům nařídil. "Informoval jsem předsedy a rozeslal jsem dopisy svazům, kterých máme na našem území 135, že Národní sportovní agentura doporučuje neodehrát žádné zápasy proti Ruské federaci," řekl Neusser. 

"Pokud by nějaký svaz přistoupil k zápasu, NSA okamžitě odstoupí od financování daného subjektu v oblasti reprezentace," varoval důrazně Neusser. "Chtěl bych poděkovat volejbalu, že vytvořil tlak na Mezinárodní organizaci FIVB. Není možné, aby se konal šampionát na ruském území. Pokud se tam nakonec turnaj odehraje, tak se omlouvám panu trenérovi, ale nikam nepojedou," dodal opět naprosto jasně Neusser.

"Vzápětí jsem ukončil vstup ruským sportovcům na české území. Není tedy možné, že by se tu nový ruský sportovec ukázal. Se všemi předsedy jsme se rozhodli, že všechny sankce v oblasti sportu jsou správné. Zároveň všichni vznesli požadavek na to, abychom do těchto restrikcí zahrnuli také Bělorusko. Informaci jsem předal premiérovi a vláda by se o tom měla bavit ve středu," informoval o vývoji předseda NSA.

Související obsah

Nový předseda Národní sportovní agentury byl navíc nadšený shodou mezi všemi předsedy sportovních svazů. "Jsem rád, že sportovní prostředí bylo jednotné. Chtěl bych také poděkovat hokejovému svazu, který nebude dlouhodobě spolupracovat s ruským svazem," pokračoval bývalý český profesionální brankář pozemního hokeje.

"Nechci, aby si tu ruští sportovci sportovali, jak se jim zachce. Nevyhošťujeme je, já vím, že za to nemohou. Možná, že více jak polovina Ruské federace si nepřeje to, co se děje," řekl na závěr Filip Neusser, který ví o sportovcích původem z Ruska, kteří se v Česku narodili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události