Fotbal

Divoké oslavy: Hráči Frankfurtu vtrhli na tiskovku a zkropili trenéra pivem

Frankfurt po 42 letech opanoval Evropskou ligu, když v penaltovém rozstřelu porazil Rangers. Historické vítězství je pořádný důvod k oslavám, což hráči ukázali i na tiskové konferenci.

Krátce po zápase se novináři v Seville shromáždili, aby vyslechli komentář trenéra Olivera Glasnera. Jenže proslov dlouho netrval. Jeho svěřenci v zápalu oslav vtrhli na tiskovku, aby médiím ukázali, jak se slaví titul.

Trenér je prvně přivítal s úsměvem, jen aby o pár okamžiků později ve spěchu opustil pódium, utíkaje před oslavnou sprchou piva. Hráči pak společně v jednom obětí skandovali vítězné pokřiky. 

Související obsah

Frankfurt hrál se skotskými Rangers po devadesáti minutách vyrovnaně 1:1. Utkání pak rozhodly až penalty. Gólman Kevin Trapp, který už v nastavení zachránil naděje na titul, zachytil čtvrtý pokus z kopačky Ramseyho, načež rozhodl pátou penaltou jeho spoluhráč Rafael Borré. Frankfurt tak po 42 letech do Německa veze titul šampiona Evropské ligy. Naposledy soutěž opanoval v ročníku 1979/80, tehdy pod názvem Pohár UEFA. 

Finále Evropské ligy:

Eintracht Frankfurt – Rangers FC 1:1, 5:4 po penaltách (0:0)
Branky: 69. Borré, rozh. penalta Borré – 57. Aribo

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události