Fotbal

Děsivé záběry ze Sevilly: Hooligans před finále naběhli na příznivce Rangers

Děsivé záběry ze Sevilly: Hooligans před finále naběhli na příznivce Rangers
Ilustrační foto: Pochodující fanoušci Frankfurtu Zdroj: profimedia.cz

Před fotbalovým finále Evropské ligy mezi Frankfurtem a Rangers (2:1) se v ulicích Sevilly strhla děsivá, ostudná podívaná. Desítky podporovatelů německého týmu zaútočily na v baru sedící fanoušky Rangers a následně se do sebe oba tábory pustily vším, co jim přišlo pod ruku.

Zatímco se až 50 000 fanoušků fotbalu shromáždilo na stadionu ve Frankfurtu, aby společně na obrazovce sledovali přenos finále Evropské ligy, jiní odcestovali přímo na místo dění. Podle odhadů do Španělska přijelo až 150 000 fanoušků obou celků.

Do Sevilly dorazili také fotbaloví chuligáni a "vyznamenali se" ještě před zápasem. Na internetu se objevily zarážející záběry divošského chování, jak příznivci Frankfurtu v bílem na křižovatce ve čtvrti San Bernardo naběhli na v baru popíjející podporovatele Rangers. 

Kromě pěstí a kopů vzduchem létaly lahve, stoly a židle. Střet z prostředku křižovatky pokračoval i na stranách ulic, kam překvapení fanoušci Rangers běželi pro židle, aby útočníkům vzdorovali. Jiné video na sociálních sítích ukazuje spoušť, která po bitce zůstala. Včetně krvavých stop na ulici.

Související obsah

Řádění fotbalových chuligánů pokračovalo i po historickém triumfu Frankfurtu, který porazil Rangers po penaltách 2:1. Bitky obou táborů pokračovaly napříč ulicemi španělského města a mluvčí policie potvrdil zadržení pěti osob německé národnosti. Finále Evropské ligy také označil za "nejkomplikovanější akci posledních let".  

To fotbalisté Frankfurtu slavili na tiskové konferenci. Trenéra zlili pivem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události