Fotbal

Tohle bez karty? Hráč Rangers soupeři rozkopl hlavu. Vyvázl bez trestu

Tohle bez karty? Hráč Rangers soupeři rozkopl hlavu. Vyvázl bez trestu
Zraněný kapitán Frankfurtu Sebastian Rode Zdroj: profimedia.cz

Tohle už jsme jednou viděli a Ondřej Kolář by o nebezpečné hře Rangers mohl vyprávět. Minulý rok mu v Evropské lize kopačkou rozrazil čelo Kemar Roofe. Tehdy rozhodčí ihned tasil červenou kartu. Ve středečním finále stejné soutěže se odehrál obdobný moment. Tentokrát John Lundstram nohou sestřelil Sebastiana Rodeho. Kapitán Frankfurtu stejně jako slávistický gólman odešel s dírou v hlavě, rozhodčí však zákrok přešli bez jakéhokoli postihu.

Krvavý incident se stal hned v páté minutě hry. Sebastian Rode šel do souboje s Johnem Lundstramem, který se snažil zkrotit skákavý balón, hlavou napřed a záložník ho nohou nad úrovní pasu trefil přímo do čela. Frankfurtský kapitán zůstal dlouho ležet na trávníku, než mu krvácející zranění lékaři ošetřili. Utkání však s obvázanou hlavou dohrál a stejně tak Lundstram, který odešel bez postihu.

Co říkají pravidla? "Vysoká noha je, když hráč hraje nohou nad úrovní pasu a u hlavy soupeře, který chce hrát hlavou. To je nebezpečná hra vůči soupeři. Případně, pokud hráč skloní hlavu pod úroveň pasu soupeře, tak je to nebezpečná hra vůči vlastní osobě. Pokud nedojde v těchto případech ke kontaktu, tak je to nepřímý volný kop. Pokud dojde ke kontaktu, tak je to volný přímý kop," vysvětlil předseda Pravidlové komise FAČR Jiří Kureš.

Související obsah

Ze záznamu je vidět, že Lundstramova noha je nad úrovní jeho pasu. Podle výkladu pravidel tak kartě vyvázl díky pořádné dávce štěstí. "Přestupek 'kopnutí' je vždy na volný přímý kop. Karta je pak projev nesportovního chování, a to zaleží, jakou silou hráč ohrozí soupeře. Jestli je to bezohledný přestupek – to je taková ta žlutá karta za nepozornost, když hráč nebere ohled na soupeře, ale není to takovou silou, že by jednoznačně ohrozil zdraví soupeře. Pokud je to silou, která ohrozí zdraví soupeře, tak se má dokonce dávat červená karta,pokračoval Kureš a doplnil: "Já nevím, jaká tam byla síla, intenzita, jestli Lundstram Rodeho viděl, nebo neviděl. To jsou pak kritéria, která se posuzují před osobním trestem."

Rode se fanouškům přihlásil krátce po zápase. Kromě titulu z Evropské ligy si z utkání odnesl i pořádnou jizvu, kterou ukázal na sociálních sítích.

Oslavy Frankfurtu po historickém triumfu překazily tiskovou konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události