Fotbal

Rozzuření fanoušci Sparty zastavili klubový autobus. Výsledek je zklamal

Rozzuření fanoušci Sparty zastavili klubový autobus. Výsledek je zklamal
Fanoušci fotbalové Sparty ve finále MOL Cupu. Zdroj: Profimedia.cz

Finále fotbalového MOL Cupu mezi Spartou a Slováckem se neobešlo bez incidentu. Skupina naštvaných fanoušků letenského celku totiž donutila zastavit klubový autobus, aby si mohla s hráči pěkně zostra vyříkat porážku. Na palubě však byli jen zaměstnanci klubu včetně žen. Ti naštěstí dokázali rozlícené agresory uklidnit a zamezit fyzickému násilí.

Sparta se po neúspěchu v lize nedočkala ani vítězství v MOL Cupu a jejím fanouškům došla trpělivost. Asi třicítka naštvaných příznivců letenského celku dala svou frustraci najevo tak, že z toho byl pořádný skandál.

Začala totiž na dálnici na cestě z Uherského Hradiště dorážet na klubový autobus Sparty, který nakonec donutila zastavit. Fanoušci si totiž nejspíš hodlali s hráči a realizačním týmem porážku vyříkat ručně.

K své smůle ale skupina radikálních příznivců zastavila pouze autobus, ve kterém nejel A-tým. Ze zápasu se Slováckem se v něm vraceli kluboví zaměstnanci včetně žen. Ti byli z chování rozzuřených fanoušků v šoku, dokázali však situaci vyřešit domluvou. Došlo tak jen na emotivní výměny názorů.

"Incident způsobený radikálními fanoušky na cestě z Uherského Hradiště byl za hranou toho, jak bychom měli řešit problémy. Fanoušci mohli zavinit dopravní nehodu při manévrech na dálnici, zároveň způsobili psychickou újmu zaměstnancům, kteří nemají s chodem A-týmu nic společného a do Uherského Hradiště jeli stejně jako naši příznivci fandit. Máme za sebou neúspěšnou sezonu, ale pronásledování klubových autobusů na dálnici a zastrašování není řešení a musíme se vůči tomu ostře vymezit," uvedla ve svém stanovisku k situaci pro TN.cz Sparta.

Související obsah

​​Samotní hráči se konfrontaci vyhnuli. Z Uherského Hradiště totiž odjeli zcela jiným autobusem, a navíc v doprovodu ochranky. Do Prahy tak dojeli v pořádku.

Sparta představila v této sezoně speciální dresy pro důležité výročí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události