Další sporty

Global Champions pokračuje na Azurovém pobřeží. Nechybí Prague Lions

Global Champions pokračuje na Azurovém pobřeží. Nechybí Prague Lions
Pražská Chuchle se chystá na mezinárodní parkurový závod (ilustrační foto). Zdroj: Profimedia.cz

Parkurový podnik Global Champions League pokračuje pátým kolem na Azurovém pobřeží u Saint-Tropez. Na francouzskou riviéru míří celá řada jezdeckých hvězd včetně českého týmu Team Prague Lions, který reprezentují Niels Bruynseels, Pieter Devos a Anna Kellnerová.

Půvabný areál v Ramatuelle opět přivítá skvělou sestavu parkurových hvězd, mezi nimiž nechybí například světová jednička a šampion LGCT z roku 2021 Peder Fredricson ze Švédska ani jeho rival, krajan a vítěz z mítinku v Praze Henrik von Eckermann. Kromě zmíněných dvou jezdců do boje o triumf nastoupí přední světoví jezdci jako Laura Krautová, Maikel van der Vleuten, Simon Delestre či Harrie Smolders.

Naopak nadcházejícího závodu se nezúčastní vedoucí jezdec tabulky Longines Global Champions Tour 2022 Ludger Beerbaum. To bude šance pro jeho konkurenty –⁠ druhou Katrin Eckermannovou či třetího Michaela Duffyho z Irska. První jmenovaná ztrácí na vedoucího muže jeden bod, Ir sedm. Průběžné pořadí naleznete⁠ zde.

Zdroj: se svolením GCL

Chybět nebude ani tým Prague Lions, který je v aktuálním pořadí GCL desátý, s belgickými jezdci Pietrem Devosem a Nielsem Bruynseelsem a českou reprezentantkou Annou Kellnerovou. Průběžné pořadí týmů naleznete zde.

Sofistikované letovisko se nachází v těsné blízkosti slavné pláže Pampelonne s tyrkysovou vodou ve stejnojmenné zátoce u obce Ramatuelle na Azurovém pobřeží. Je zde připraveno skvělé zázemí nejen pro jezdce, hosty a diváky, ale především pro koně. Těch pořadatelé očekávají téměř dvě stovky z dvaceti zemí a nachystali pro ně příjemné ustájení ve stínu stromů přilehlého lesa.

První kolo Global Champions League se jede ve čtvrtek od 17:15, druhé pak v sobotu od 14:15. Sobotní část GCL odvysílá živě s českým komentářem stanice Nova Sport 2 a Voyo. Celý mítink pak vyvrcholí v neděli v 17:45.

Před loňskou Super Grand Prix v Praze byla hostem ve Snídani s Novou jezdkyně Anna Kellnerová:

 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události