Další sporty

Historicky poprvé ve velké hale. V Praze proběhne MČR v badmintonu

České badmintonisty čeká v nejbližších dnech domácí šampionát, který bude v letošním roce hodně speciální. Historicky poprvé se totiž uskuteční ve větší hale – bude se konat v pražské O2 universum. Premiérově se na akci navíc prodávají vstupenky předem. Budou ale dražší, než jak jsou fanoušci badmintonu zvyklí. Všechny novinky připravili organizátoři proto, aby svůj sport posunuli na vyšší úroveň.

Adam Mendrek, Kateřina Zuzáková nebo Jan Louda. Ti všichni se představí na nadcházejícím mistrovství republiky v badmintonu, které se uskuteční od 20. do 22. května 2022. Tentokrát ale půjde o větší akci než obvykle. Organizátoři se totiž rozhodli zvýšit prestiž a umístili turnaj do historicky největší arény pražské haly O2 universum. 

I když velkou změnu plánovali už před několika lety, kvůli epidemii covidu-19 dotáhli plány do konce až letos. "Nápad přišel tak čtyři roky zpátky, ještě před covidem, kdy jsme se s organizačním týmem rozhodli, že bychom to chtěli zkusit v nějaké větší hale. O2 universum původně vůbec nebylo v plánu. Byla to vyloženě náhoda. Těsně před covidem jsme se rozhodli, že do toho půjdeme a tři roky jsme to odkládali. Teď už to ale konečně vypukne," řekl pro TN.cz hlavní organizátor akce a badmintonový hráč Michal Hubáček. 

Ten zároveň přiznal, že společně s organizačním týmem připravili řadu dalších novinek. Kromě větší haly mezi ně patří také zvýšení vstupného, které se setkalo s pořádnou kritikou. Hubáček však vysvětlil, proč k takovému kroku sáhl. 

Související obsah

"Chtěli jsme to zkusit. Myslím si, že když budeme chodit do haly za padesát korun, tak ten sport bude stále brán jako amatérský. Když dostaneme šampionát do O2 universa a dáme vstupné za 850 Kč, je možné, že odradíme diváky. Na jednu stranu jsem si vědom toho, že když je navíc stream, někdo zůstane u něj. Na druhou stranu to pro nás bude zpětná vazba. Vnitřně doufám, že cena lidi neodradí a budou ten sport chtít posunout," uvedl. "Budeme doufat, že to zaplníme z co největší části," doplnil hlavní organizátor, jenž figuruje i ve startovní listině hráčů. 

Kromě něj se na hrací ploše objeví i největší esa tuzemské scény například loňská vítězka z deblu Kateřina Zuzáková. "Moc se těším. Doufám, že se přijde podívat dost diváků a zafandí nám," uvedla mladá hráčka. Ta se rozpovídala i o rozdílech, které na soutěžící čekají. 

"O2 universum má nějakých patnáct až šestnáct metrů do výšky, takže to bude o dost větší rozdíl, protože předtím jsme hráli v halách, kde bylo maximálně deset metrů. Bude hodně záležet, jak se s tím popasujeme. Bude to trochu pomalejší, než jsme zvyklí, ale myslím, že se s tím popereme."

Související obsah

Podobně mluvil i Adam Mendrek. "Rozdíl bude hlavně v rychlosti míčů a v orientaci v hale, jelikož je to větší aréna. Tím, že jsme hráli na asijské túře v těchto halách, máme menší výhodu, ale jsem zvědavý, jak se s tím ostatní hráči poperou a taky na to, jak se s tím popereme my," přiznal. 

Bývalý skvělý singlista, který se momentálně soustředí na debl, také prozradil, jak se na šampionát ve velké hale těší. "Těším se nesmírně moc. Je to poprvé v historii našeho sportu v České republice, takže věřím, že to bude perfektní propagace našeho sportu a celkově českého badmintonu. Máme ty nejvyšší ambice zvítězit a obhájit titul z loňského roku," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události