Další sporty

Český badminton přišel o šéfa. Negace a podezíravost mi braly energii, říká Koukal

Český badminton přišel o šéfa. Negace a podezíravost mi braly energii, říká Koukal
Petr Koukal | Zdroj: Czechbadminton.cz

Petr Koukal vydržel ve vedení badmintonového svazu pouze rok a půl. Nyní se rozhodl na svou funkci rezignovat, protože necítil dostatečnou podporu lidí okolo sebe. O svém rozhodnutí informoval své kolegy už v průběhu prosince. Jeho nástupce se bude volit na valné hromadě 12. února, kdy také dojde k oficiálnímu konci Petra Koukala.

"Udělali jsme kus práce, naplnili všech deset bodů vize, se kterou jsem spolu se svým týmem kandidoval. Neustále se ale potýkáme s tím, že velká část funkcionářů, trenérů a hráčů, se kterou spolupracujeme, není ochotná změnit návyky. Každodenní negace, podezíravost, zpochybňování všeho, co děláte, zpomaluje práci a bere energii. Proto jsem se rozhodl rezignovat," vysvětlil zcela jasně a konkrétně Koukal své důvody, proč se rozhodl odejít od rozdělané práce. 

Podle devítinásobného mistra republiky je největším problémem toxické prostředí uvnitř svazu. "Badminton posílil na všech frontách, je však možné, že se může vnitřně rozložit, a tím zase upadnout do průměru a stát se z něho neviditelný a nezajímavý sport s vlastními problémy. Tak to bohužel ve spolcích někdy chodí," mrzí nyní už bývalého předsedu. 

Související obsah

"Dál budu ale držet palce lidem v českém badmintonu, ať se jim daří podle jejich představ. A pokud nás někdo osloví, rádi pomůžeme těm, kteří chtějí bojovat o skutečně velké medaile," neláme nad českým badmintonem hůl úplně. 

Hlavním cílem Petra Koukala, když nastupoval do vedoucí pozice, bylo, aby posunul český badminton na mezinárodní úroveň, což by znamenalo pravidelný přísun medailí, tudíž zviditelnění tohoto sportu, který je v Česku stále ještě okrajový. Cestou měla být změna systému přípravy.

"Do roku 2024 jsme plánovali posun hluboko do první světové padesátky, odkud v dalším olympijském cyklu bude blízko k těm skutečně velkým medailím, které musí být prvořadým svazovým cílem." Tento svůj projekt už ale Koukal nedokončí. 

Související obsah

"Máme výsledky, jsme vidět, práci badmintonového svazu začali konečně pozitivně vnímat také další sportovní svazy a střešní organizace. Jenže když jedete na osmiveslici, potřebujete, aby všichni veslovali stejně. A to se nedělo. Na výrazné zlepšení českého badmintonu potřebujete výraznou spolupráci, výraznou většinu a výrazné změny nastavení mysli," nepřímo zkritizoval některé své kolegy.

Velkou životní změnou byl pro Petra Koukala také rozvod s populární českou biatlonistkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události