Fotbal

Petr Čech slaví narozeniny a chystá se do branky. Nesleduji, kolik je mi let, říká

Roky plynou jako voda. Česká brankářská legenda Petr Čech slaví v pátek 40. narozeniny. Bývalý gólman Chelsea, který nyní působí v klubovém vedení Blues, však říká, že věk nesleduje. Brzy ho také čeká návrat mezi tři tyče.

Petr Čech je i po konci fotbalové kariéry hodně sportovně aktivní. "Udržuji se v hokejové bráně. Do toho chodím běhat, do posilovny a snažím se udržovat. Tělo je na to zvyklé, a navíc mě to baví. Ve fotbalové bráně jsem nebyl osm měsíců, ale budu do ní zase muset chodit, jelikož 12. června odehraji charitativní zápas UNICEF Soccer Aid v Londýně. Takže musím být aspoň trošku připravený," říká Petr Čech v rozhovoru pro Sport Invest. Přechod mezi čtyřicátníky pak nebere nikterak vážně.

"Přechod mezi čtyřicátníky neberu nijak dramaticky. Vesměs ani nesleduji, kolik mi je let. Beru to tak, jak se cítím, a že se posouvám do další životní etapy. Věřím, že každá dekáda má své úskalí i svoje radosti. Těším se na svou pátou dekádu," odpovídá bývalý brankář, který si v Premier League zahrál za Chelsea a Arsenal. Kariéru Petr Čech ukončil v roce 2019.

Související obsah

​40letý gólman pak také prozradil, že bude mít i narozeninovou party. "Oslava je plánovaná, ale je v režii manželky, takže se nechám překvapit," řekl Čech s úsměvem. Zároveň pak také dodal, že jeho nejlepší narozeniny byly ty, při kterých získal titul v Lize mistrů. "Nejlepší oslava narozenin byla oslava třicátých narozenin, jelikož jsme ve stejný den slavili vítězství v Lize mistrů. A měli jsme tehdy jízdu v otevřeném autobusu, kde bylo půl milionu lidí. Takže lepší oslava narozenin asi není," zavzpomínal český fotbalový brankář.

Související obsah

​Petr Čech v současné době zastává pozici poradce technického a sportovního úseku v Chelsea. Po konci fotbalové kariéry ho pak také uchvátila hokejová branka a nemůže si tak nechat ujít světový šampionát ve Finsku. "Šampionát samozřejmě sleduji, sleduji výkony českého i britského týmu, ve kterém mám několik bývalých spoluhráčů, a zajímá mě, jak se jim bude dařit. Co se týče českého týmu, tak úvodní výkony nebyly tak dobré jako na Švédských hrách. Tým má ale svoji kvalitu, věřím tak, že si všechno sedne, a až dojde do play-off, tak se podaří úspěch," dodává česká brankářská legenda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události