Fotbal

Všechno jinak? Mbappé je nyní blízko k setrvání v PSG

Všechno jinak? Mbappé je nyní blízko k setrvání v PSG
Fotbalista Kylian Mbappé Zdroj: profimedia.cz

Dlouho to vypadalo, že přestup jednoho z nejžádanějších fotbalistů současnosti Kyliana Mbappého do Realu Madrid je hotovou věcí. Nejnovější zprávy ovšem říkají, že všechno může být jinak.

Kylian Mbappé do Realu Madrid. Dlouho to vypadalo, že tento přestup je definitivní a nic se na tom nezmění, jenže nemusí to tak být. Pařížský velkoklub se své hvězdy nechce vzdát a nabízí téměř neodmítnutelné peníze.

Gianluca Di Marzio ze Sky Sports v pátek před polednem na twitteru informoval, že Mbappé je nyní blízko k setrvání v PSG a obnovení kontraktu. Další uznávaný novinář Tancredi Palmieri po chvíli doplnil, že Pařížané mu nabízejí 60 milionů eur ročně (1,5 miliardy korun). To je o polovinu více, než kolik by měl dostat v hlavním městě Španělska. Navrch by podle nové nabídky dostal francouzský ostrostřelec 120 milionů eur (3 miliardy korun) jako podpisový bonus. 

Mbappé už dříve přiznal, že Real je jeho vysněný klub a jeho cílem je vyhrát Ligu mistrů. Jenže astronomická částka může 23letého rodáka z Paříže zlákat. Navíc PSG má stále nabitý tým, který každoročně patří mezi kandidáty na vítěze Ligy mistrů, takže lákadel, proč zůstat, je dostatek.

Už dříve francouzský deník L'Equipe informoval, že definitivní rozhodnutí by měl Mbappé vyřknout v neděli. Kdo ví, co se do té doby ještě stane, a kde žádaná hvězda skončí.

Související obsah

​Kylian Mbappé letos v Ligue 1 odehrál 34 zápasů, ve kterých dal 25 gólů a na dalších 19 přihrál. V posledních třech sezonách se stal nejlepším střelcem ligy a i letos má jedno kolo před koncem jednu branku náskok na druhého Bena Yeddera. Francouzská liga už je tedy pro něj malá a působení v nové soutěži by pro něj mohlo být novou výzvou.

Mbappé střílí góly, ale ne vždy to stačí. Proti Štrasburku skóroval dvakrát, ale PSG přesto prohrálo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události