Další sporty

To by byl přestup! O Jana Veselého se zajímá jeden z nejlepších klubů Evropy

To by byl přestup! O Jana Veselého se zajímá jeden z nejlepších klubů Evropy
Jan Veselý | Zdroj: Profimedia

Blíží se osmileté působení Jana Veselého ve Fenerbahce Istanbul ke svému konci? Podle španělských a tureckých médií o českého pivota stojí španělská Barcelona, která o něj měla zájem už před dvěma lety. Měl by se stát náhradou za Brandona Daviese, který se zdráhá prodloužit se španělský velkoklubem smlouvu.

S informací o zájmu Barcelony o Jana Veselého přišel jako první twitterový účet Home of glory, podle kterého španělský klub už několik týdnů s českým pivotem jedná. Českému pivotovi končí po letošní sezoně smlouva, čehož by evropský gigant chtěl využít. 

Jasnou prioritou pro Sarunase Jasikeviciuse, hlavního trenéra Barcelony, by sice byl současný hráč španělského klubu Brandon Davies, ale ten po třech letech v Barceloně nechce prodloužit smlouvu, a tak tým hledá náhradu. První volbou se stal právě český hráč, který po konci v NBA září už osm let v tureckém Fenerbahce a stal se jednou z nejvýraznějších postav Euroligy, když ji v roce 2017 vyhrál. V sezoně 2018/2019 pak byl fanoušky a novináři vyhlášen nejužitečnějším hráčem celé soutěže. 

S přestupem do Španělska by si ale Veselý pravděpodobně finančně pohoršil. Momentálně v Turecku pobírá 2,2 milionu dolarů ročně (51 milionů korun) a vzhledem k tomu, že mu je již 32 let, nelze očekávat, že by mu Barcelona nebo případně Fenerbahce při prodloužení smlouvy nabídly více. 

Související obsah

​V Barceloně by se Veselý mohl navíc potkat s krajanem Tomášem Satoranským, který v katalánském klubu dříve hrál. Nyní sice obléká dres Washingtonu Wizards, ale spekuluje se, že by se mohl vrátit zpátky do Evropy a právě španělský velkoklub by mohl mít o českou hvězdu zájem. 

Barcelonu v sobotu čeká zápas o třetí místo v Eurolize, ve kterém se utká s řeckým Olympiakosem. 

Tomáš Satoranský v posledním zápase letošní sezony vstřelil pět bodů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události