Motorsport

König byl na konci druhé desítky, závod vyhrál po skvělém finiši Bautista

Oliver König Zdroj: ORELAC Racing

Český jezdec Oliver König skončil v prvním závodě nejsilnější kubatury superbiků na 20. místě. Nevylepšil tak sezonní maximum z Assenu, kde se umístil na 18. příčce. V portugalském Estorilu zvítězil Alvaro Bautista, který na cílové rovince předjel dosud prvního Topraka Razgatlioglua. Další závod se jede v neděli.

20letému českému závodníkovi se už moc nedařilo v trénincích, kde se umístil až na 23. místě. V samotném závodě to pak nebylo o moc lepší. König od začátku figuroval na konci druhé desítky. V závěru závodu pak bojoval o 19. příčku s malajským závodníkem Syahrinem, těsný souboj ale nakonec prohrál a skončil dvacátý.

V Estorilu to byl také velký souboj mezi dosavadním lídrem šampionátu Alvarem Bautistou a fenomenálním Turkem Razgatliogluem. Loňský vítěz kategorie superbiků byl dlouho v čele a jel si za vítězstvím. Jenže na cílové rovince ho po skvělém manévru předjel právě Španěl, který si tak výhrou upevnil vedení v šampionátu. Na třetím místě pak byl Jonathan Rea.

​V sobotu se jela také kategorie supersport 300, kde se na 23. místě umístil Petr Svoboda. V nižší třídě mezi supersporty pak bral Ondřej Vostatek desáté místo.

Závody v Portugalsku budou pokračovat ještě v neděli.