V baráži se překvapení nekonalo. Favorité udrželi ligovou příslušnost

Jan Chramosta Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Fotbalisté Teplic a Bohemians budou hrát nejvyšší českou fotbalovou soutěž i v příští sezoně. V baráži si poradili se svými druholigovými soupeři, když nedopustili žádné drama. Hráčům Opavy a Vlašimi tak zbyly jen oči pro pláč.

Teplice si v prvním zápase na Stínadlech vytvořily luxusní náskok do odvety, když porazily Vlašim vysoko 3:0. Že to ale na venkovním hřišti nebude nic jednoduchého, se přesvědčily ve 33. minutě, kdy se střelecky prosadil Václav Svoboda a poslal domácí do vedení. Svěřenci trenéra Jiřího Jarošíka ale dokázali na tento gól velmi rychle zareagovat, když se o dvě minuty později prosadil Jakub Mareš a srovnal na 1:1.

Do konce prvního poločasu si Vlašim vzala vedení zpátky. David Broukal zpětnou přihrávkou našel Tomáše Zlatohlávka, který prostřelil Grigara. Do šaten tak odcházela o něco spokojenější Vlašim, která ještě mohla živit naděje na postup. O ně je ale připravil na začátku druhého poločasu mladý host ze Sparty Václav Sejk, jenž využil zaváhání domácího obránce a zblízka překonal Vágnera, čímž srovnal skóre na 2:2. Tímto výsledkem utkání také skončilo, a tak si Severočeši zahrají nejvyšší českou soutěž i příští rok.

​Stejně jako Teplicím se ligovou příslušnost podařilo uhájit i pražským Bohemians. Po jednogólové venkovní výhře na hřišti Opavy se Klokani dostali do vedení i na svém stadionu, kdy skóre otevřel v 17. minutě Daniel Köstl. Na druhý uklidňující gól si Pražané počkali do 68. minuty, když si Jan Chramosta ve vápně položil obránce a přízemní ranou k tyči přiblížil domácí ještě více k ligové záchraně.

Vedení 2:0 si už Bohemians zkušeně pohlídali a po dvou výhrách zaslouženě udrželi ligovou příslušnost.