Villarreal po 14 letech porazil Barcelonu a zahraje si Konferenční ligu

Záložník Villarrealu Alfonso Pedraza Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Villerrealu si na poslední chvíli zajistili účast v Evropské konferenční lize, když v 38. kole LaLigy porazili Barcelonu 2:0. Za Getafe si pak připsal asistenci Jakub Jankto, jeho tým ale padl s Elche 1:3.

Villarreal potřeboval v posledním kole uhájit sedmé místo, které mu zajistí boj o Konferenční ligu. Soupeřem semifinalisty Ligy mistrů byla ale silná Barcelona.

Nicméně katalánský velkoklub už měl zajištěné druhé místo v lize a neměl tak o co hrát. I tak ale chtěli domácí před svými fanoušky na Camp Nou uspět a rozloučit se s letošní sezonou vítězstvím.

​Villarreal však ukázal skvělou produktivitu, když ze čtyř střel na bránu, vstřelil dva góly. Nejdříve se na konci poločasu prosadil Pedraza, následně se ve druhé půli trefil Gomez.

Svěřenci trenéra Emeryho tak dokázali porazit Barcelonu po dlouhých 14 letech. Díky výhře 2:0 navíc udrželi sedmé místo před Bilbaem, které v souběžně hraném zápase nestačilo na čtvrtou Sevillu.

Granada je pak posledním týmem, který sestupuje do druhé španělské ligy. Domácí potřebovali v posledním kole porazit Espanyol, jenže nakonec pouze remizovali 0:0. V LaLize se tak naopak udržel Cádiz a Mallorca.

Villarreal nestačil v semifinále Ligy mistrů na Liverpool:

Nedělní výsledky 38. kola španělské LaLigy:

Elche FC – Getafe FC 3:1
Branky: 37. Olaza, 84. K. Pérez (Josan), 90+2. K. Pérez (Fidel) – 33. Ünal (Jankto)

Deportivo Alavés – Cádiz FC 0:1
Branky: 76. Lozano

Granada CF – Espanyol Barcelona 0:0

CA Osasuna – RCD Mallorca 0:2
Branky: 47. Ángel, 83. Grenier

FC Barcelona – Villarreal CF 0:2
Branky: 41. Pedraza (Parejo), 55. Mo. Gómez

Real Sociedad San Sebastian – Atlético Madrid 1:2
Branky:  90+3. Guridi - 51. de Paul (Griezmann), 69. Correa (Koke)