Velký souboj o italský titul ovládli hráči AC Milán, Interu nestačily ani tři góly

Fotbalisté AC Milán získali po dlouhých 11 letech ligový titul. V posledním kole nenechali nic náhodě a s přehledem porazili Sassuolo 3:0. Druhý Inter mohl být ještě v případě zaváhání konkurenčního milánského celku první, ale Rossoneri mu nedali šanci. Přesto Inter Milán vyhrál nad Sampdorií také 3:0.

AC Milán měli před posledním kolem náskok dvou bodů a stačila by jim tak pouze remíza k zisku titulu. Jenže Rossoneri nenechali nic náhodě a od začátku si šli pevně za výhrou.

Vše odstartoval útočník Olivier Giroud, který nasadil jesličky obránci i gólmanovi Sassuoly a poslal AC do vedení. Během prvního poločasu pak francouzský útočník přidal další zásah, a třetí gól do sítě soupeře zasadil vzápětí Kessié.