Evander Kane hattrickem srazil Calgary, Rangers doma sérii snížili

V plném proudu je druhé kolo play-off, ze kterého vzejdou čtyři nejlepší týmy letošního ročníku. Carolina si jela do New Yorku pro třetí bod, ale ten vedení o tři zápasy nepřipustil a po výhře 3:1 snížil. To v bitvě o Albertu to bylo 1:1, třetí zápas ovládl Edmonton, a to hlavně díky Evanderu Kaneovi, který naprosto září.

Ve slavné Madison Square Garden se hraje velmi těžce. Poznala to i Carolina, která v letošním play-off na venkovním hřišti ani jednou nevyhrála. Již ve 12. minutě otevřel skóre duelu Mika Zibanejad, který z levého kruhu využil přesilovou hru. O druhou branku se ve 26. minutě postaral z totožného místa Chris Kreider, jenž trefil vzdálenější šibenici.

Ještě před polovinou duelu prostřelil Šesťorkina útočník Niederreiter, kterému se to povedlo z pravého kruhu bekhendem na první tyčku. Hurricanes měli tak téměř přes půlku zápasu na srovnání, ale ruská jednička a velký kandidát na Hart Trophy předvedl 43 zákroků a dovedl svůj celek k výhře 3:1. Tu zpečetil do prázdné klece Tyler Motte.

Vyhrocené kanadské derby mezi Edmontonem a Calgary se za vyrovnaného stavu přesunulo na led Oilers. Domácí celek šel do vedení v první minutě druhé třetiny, kdy se po přihrávce Draisaitla prosadil Hyman. Následně přišla šestiminutovka Evandera Kanea, největší posily Edmontonu v letošním ročníku NHL.

Kontroverzní osoba NHL, ale jinak prvotřídní útočník. Kane vstřelil během šesti minut hattrick, který byl sedmým nejrychlejším v historii play-off. O necelou minutu byl kdysi rychlejší Petr Klíma, také v dresu Edmontonu. V utkání mimo Kanea zářil i Draisaitl, který měl čtyři kanadské body, McDavid tři. V závěru utkání se po ataku Smitha rozjela šarvátka, Calgary ale jen snížilo z hole obránce Kylingtona, v sérii ztrácí 1:2.

2. kolo play-off NHL:

New York Rangers – Carolina Hurricanes 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Zibanejad (Panarin, Fox), 26. Kreider (Zibanejad, Trouba), 59. Motte – 29. Niederreiter (Staal, Smith)
Stav série: 1:2

Edmonton Oilers – Calgary Flames 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky: 21. Hyman (Draisaitl, McDavid), 27. Kane (Draisaitl), 28. Kane (McDavid, Draisaitl), 33. Kane (McDavid, Draisaitl) – 56. Kylington (Järnkrok, Dubé)
Stav série: 2:1