V bitvě o Albertu se přiostřuje. Lucic atakoval brankáře, pak se strhla mela

Bitva o Albertu mezi Edmontonem a Calgary již od začátku slibovala naprosto neskutečnou show, krásný hokej, tvrdost a agresivitu. Počínání útočníka Flames Milana Lucice, který za stavu 0:4 ve třetí třetině sestřelil brankáře Smitha, už ale bylo za hranou.

Milan Lucic je vyhlášeným tvrďákem, který jde často za hranu. Nyní to 33letý křídelník naplno ukázal ve třetím utkání druhého kola play-off proti svému bývalému týmu. Za rozhodnutého stavu 0:4 v neprospěch svého týmu zajel do brankáře Smitha, který musel střídat. Do utkání se ovšem vrátil.

V plné rychlosti Smitha sestřelil. Ten už neměl šanci se střetu vyhnout. Zkušenému brankáři se lehce ohnula noha a nevypadalo to vůbec dobře. Mezitím na Lucice skočil útočník Archibald a odstartovala pořádná mela. Do ní se zapojili všichni hráči na ledě kromě brankáře Dana Vladaře.

Kanadský rebel Lucic dostal trest na 5 + 10 minut za napadení, za hrubost byli pak potrestáni klasickým trestem obránci Kulak, Barrie a tvrďák Kassian. Za hosty si šli sednout Ritchie, Zadorov a Lewis. Smith se do branky vrátil po čtyřech minutách na střídačce.

Edmonton si již výhru pohlídal. V závěru se sice prosadil bek Kylington, ale na větší drama zaděláno nebylo. Hattrickem se blýskl Evander Kane, čtyři body zaznamenal Leon Draisaitl a tři Connor McDavid.