Rangers vyhráli i druhé domácí utkání, Edmontonu chybí jedna výhra k postupu

Hokejisté New York Rangers dokázali i podruhé zdolat Carolinu a srovnali stav série na 2:2. V ikonické hale Madison Square Garden porazili domácí Carolinu Hurricanes 4:1. Do utkání nastoupil také útočník Filip Chytil a Martin Nečas na druhé straně. Ve druhém zápase play-off NHL uspěl Edmonton nad Calgary, po výhře 5:3 vede v sérii už 3:1 na zápasy a má postupový mečbol.

V zápase Rangers to od začátku pořádně vřelo a po vyvolané rvačce se do vedení dostali domácí z přesilové hry. Následně do konce první třetiny přidali druhý gól a vytvořili si solidní náskok.

Ve druhé části pak Zibanejad přidal už na 3:0 a Jezdci byli kousek od výhry. Za Carolinu pak sice ve třetí třetině snížil Teräväinen, ale poslední slovo měli opět Rangers, kteří zásluhou tříbodového Coppa vstřelili čtvrtý gól a vyhráli 4:1. Český forvard Filip Chytil ani Martin Nečas z Hurricanes se v zápase bodově neprosadili.

​Ve druhém utkání dokázal Edmonton už potřetí porazit Calgary a je blízko postupu. Za Oilers opět řádila silná první formace ve složení Kane–McDavid–Draisaitl, která měla prsty ve třech z pěti gólů.

Flames tak budou v příštím domácím zápase odvracet první mečbol, v opačném případě postoupí Edmonton do semifinále play-off.

Play-off NHL:

New York Rangers – Carolina Hurricanes 4:1 (Stav série: 2:2)
Branky:
14. Vatrano (Copp, Fox), 16. Fox (R. Lindgren, Copp), 37. Zibanejad (R. Lindgren, Vatrano), 52. Copp (Strome) – 47. Teräväinen (Aho)

Edmonton Oilers – Calgary Flames 5:3 (Stav série: 3:1)
Branky: 1. Nugent-Hopkins, 10. Hyman (McDavid, Draisaitl), 19. Kane (Draisaitl, Ceci), 57. Nugent-Hopkins (Barrie, Yamamoto), 60. Kane (McDavid, Draisaitl) – 30. E. Lindholm (Hanifin, Toffoli), 30. Backlund (Tanev), 51. R. Andersson