Měli den blbec. Markström namazal soupeři, Smith dostal gól přes celé hřiště

Na tento zápas nebude ani jeden z nich vzpomínat příliš dobře. Hokejoví gólmani Jacob Markström z Calgary a Mike Smith z Edmontonu předvedli ve čtvrtém utkání semifinále Západní konference v play-off NHL ukázkové minely. Zápas nakonec dovedli do vítězného konce Oilers, kteří se díky vítězství 5:3 dostali v sérii do vedení 3:1 na zápasy.

Jako první vyrobil obří hrubku švédský brankář, a to už po 21 vteřinách. Markström se snažil rozehrát zpoza své svatyně, jenže puk mu sjel z hokejky, a on jej tak namazal před opuštěnou klec úplně volnému Ryanu Nugentu-Hopkinsovi. Ten už pak měl snadnou práci. Edmonton tento moment nakopl a do konce úvodní části vedl už 3:0.

V půlce zápasu se ale Flames dvěma slepenými góly dostali na dostřel, a Oilers tak potřebovali soustředěný výkon od svého brankáře. Jenže v 51. minutě si vybral slabou chvíli i on. Rasmus Andersson ve vlastním pásmu jen plácnul do puku, který přeletěl celé hřiště. A k údivu všech na stadionu skončil za překvapeným Smithem, jenž zareagoval příliš pozdě.

​Kanadského gólmana však jeho chyba nakonec nemusí mrzet tolik. V 57. minutě přidal Nugent-Hopkins druhou trefu a Evander Kane následně zpečetil výhru gólem do prázdné branky. "Teď už se můžu smát, že jo?" vypadlo po zápasu ze Smithe, jemuž spadl obří kámen ze srdce. "Nemyslím si, že by se mi někdy v kariéře stalo, abych takhle ztratil puk a nevěděl, kde je. Nikdy nechcete, aby se něco takového přihodilo," dodal.