Trenér

Pešán má nové angažmá. Z nároďáku zamíří poprvé do zahraničí

Pešán má nové angažmá. Z nároďáku zamíří poprvé do zahraničí
Trenér českého týmu Filip Pešán Zdroj: profimedia.cz

Bývalý trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán má nové angažmá. Tři měsíce po opuštění nároďáku se podle dostupných informací domluvil se švýcarským Lausanne na dvouleté spolupráci.

Lausanne letos předčasně vypadlo v play-off, a ačkoli jeden ze spolumajitelů týmu, vítěz z Nagana Petr Svoboda, potvrdil na postu hlavního trenéra důvěru Kanaďanovi Johnu Fustovi, podle nových informací se týmu ujme 44letý Filip Pešán.

Sám Pešán zprávu v SMS komunikaci s redakcí hokej.cz dementoval, ale podle zmíněného webu je spolupráce potvrzená z několika zdrojů. A to jak z Česka, tak i ze Švýcarska. O přestupu píše také web laRegione.

Související obsah

​Švýcarský ambiciózní klub, který letos slaví stoleté výročí, bude pro českého trenéra prvním zahraničním angažmá. Jako hlavní trenér působil v české reprezentaci dva roky. Po nezdařilém výsledku na zimní olympiádě v Pekingu 2022, kde Češi poprvé nedošli do čtvrtfinále, byl však v únoru odvolán a jeho místo zaujal Fin Kari Jalonen. V květnu Pešánovi vypršela smlouva na hokejovém svazu.

V novém týmu bude dohlížet i na dva české hráče, v Lausanne totiž hrají útočníci Michael Frolík a Jiří Sekáč. Druhý zmiňovaný měl s Pešánem osobní rozepře během posledního mistrovství světa.

Takto komentoval bývalý kapitán Patrik Eliáš nezdar hokejistů v Pekingu. Nastínil také, co se musí v českém hokeji změnit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události