MS v hokeji 2022

Hráli jsme bez puku, snad se ofenziva zase probudí, říká Pastrňák po prohře

Hráli jsme bez puku, snad se ofenziva zase probudí, říká Pastrňák po prohře
David Pastrňák na hokejovém MS Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Česko prohrálo na mistrovství světa v hokeji s Finskem 0:3 a do čtvrtfinále si zrovna dobrý pocit z výkonu neodnese. Ví to i David Pastrňák, který stejně jako jeho kolegové z týmu nevstřelil gól. Národní tým se navíc za poslední dva zápasy prosadil pouze jednou.

"V hlavě to trošku máme. Snad se ofenziva zase probudí. Přišlo mi, že jsme hráli celý večer bez puku. Nedokázali jsme založit útok, útočníci nebo beci to drželi dlouho a hráli jsme daleko od sebe. To nejde," hodnotil Pastrňák výkon českého týmu směrem do útoku.

Naopak Finové se prosadili poprvé zásluhou Armii, následně Sakari Manninen proměnil přesilovku po faulu Romana Červenky. "Byl to náročný zápas. Dostali jsme dvě rychlé branky. Proti takovému týmu, jako je Finsko, se těžce dá odvrátit takový výsledek," prohlásil 26letý český útočník s tím, že Češi rozhodně nekalkulovali s možností, že v případě výhry nad Finskem by hráli čtvrtfinále s Kanadou.

Související obsah

​"Chtěli jsme odehrát co nejlepší zápas, abychom na čtvrtek měli co největší formu. Moc nám to nevyšlo," smutnil Pastrňák.

Český tým čeká ve středu přesun z Tampere do Helsinek, kde se ve čtvrtek od 15:20 utká ve čtvrtfinále s Německem. "Je to asi hodina a půl, to není nic hrozného. Myslím si, že to je normální přejezd," dodává hvězda Bostonu.

David Pastrňák nedávno promluvil o smrti syna:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události