Fotbal

Šilhavý nominoval na Ligu národů. Chybí řada zraněných. Objeví se jeden nováček

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil nominaci na červnové duely Ligy národů, které národní tým sehraje se Španělskem, Švýcarskem a Portugalskem. Sestavování kádru ovlivnilo několik omluvenek, například od kanonýra Patrika Schicka, slávisty Tomáše Holeše či záložníka Antonína Baráka. Premiérové pozvánky se naopak dočkal hradecký záložník Adam Vlkanova.

Přestože se trenér Šilhavý snažil pro náročné bitvy Ligy národů sestavit co nejlepší tým, některé hráče zastavily zdravotní problémy. Třeba čtveřici slávistů Davida Hovorku, Petra Ševčíka, Tomáše Holeše a Lukáše Provoda. Chybět bude i zraněný snajpr Leverkusenu Patrik Schick nebo záložník Antonín Barák. Po zranění se naopak vrací Václav Černý a Vladimír Coufal.

"V nominaci chybí přibližně 10 hráčů, kteří mají zdravotní problémy. Snažili jsme se tak vybrat ten nejsilnější možný tým, který byl v danou chvíli k dispozici," řekl k absencím Šilhavý na tiskové konferenci.

​Dveře do reprezentace se na druhou stranu otevřely hradeckému kapitánovi Adamu Vlkanovovi, jenž figuruje v nominaci národního týmu vůbec poprvé. "Adam má za sebou vydařenou sezonu, za kterou si premiérovou pozvánku do národního týmu zaslouží. Má velký podíl na konečném ligovém umístění Hradce Králové, byl jeho ústřední postavou. Věřím, že nám ukáže, proč jsme mu dali důvěru," uvedl Šilhavý.

Jeho tým čeká v červnu poměrně náročný program. V elitní skupině Ligy národů, v níž se Češi představí vůbec poprvé, totiž změří síly hned se třemi týmy – Španělskem, Portugalskem a Švýcarskem. Na úvod vyzvou svěřenci trenéra Šilhavého Švýcary, a to hned 2. června.

Související obsah

​Tři dny nato uvidí pražský Eden bitvu se Španělskem, 9. června se pak uskuteční duel s Portugalskem. O tři dny později je v plánu odvetné utkání se Španělskem.

Nominace české fotbalové reprezentace na červnové zápasy Ligy národů:

Brankáři: Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Jindřich Staněk (FC Viktoria Plzeň), Tomáš Vaclík (Olympiakos Pireus)

Obránci: Jakub Brabec (Aris Soluň), Vladimír Coufal (West Ham United), Milan Havel (FC Viktoria Plzeň), Václav Jemelka (SK Sigma Olomouc), Aleš Matějů (Benátky FC), Tomáš Petrášek (Raków Čenstochová), David Zima (FC Turín), Jaroslav Zelený (FK Jablonec)

Záložníci: Václav Černý (Twente Enschede), Jakub Jankto (FC Getafe), Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň), Ladislav Krejčí ml. (AC Sparta Praha), Ondřej Lingr (SK Slavia Praha), Jakub Pešek (AC Sparta Praha), Michal Sadílek (Twente Enschede), Tomáš Souček (West Ham United), Adam Vlkanova (FC Hradec Králové)

Útočníci: Adam Hložek (AC Sparta Praha), Václav Jurečka (1. FC Slovácko), Jan Kuchta (Lokomotiv Moskva)

Jaroslav Šilhavý nedávno prodloužil smlouvu a zůstal trenérem české fotbalové reprezentace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události