Fotbal

Komplikace pro čtyřicetiletého Zlatana. Po operaci kolene bude měsíce mimo

Komplikace pro čtyřicetiletého Zlatana. Po operaci kolene bude měsíce mimo
Zlatan Ibrahimovič si s doutníkem užívá titul mistra Serie A Zdroj: profimedia.cz

Zlatan Ibrahimovič po sezoně podstoupil operaci levého kolene. Rekonvalescence slavného útočníka AC Milan vyřadí ze hry na sedm až osm měsíců. S jistotou tak zmešká většinu podzimní části příští sezony.

Švédský útočník je příkladem toho, že věk je jen číslo. Ve 40 letech pomohl AC Milán po jedenácti letech získat titul mistra italské ligy. Smlouva mu vyprší během léta, ale již dříve se vyjádřil, že by v klubu rád zůstal alespoň na jednu další sezonu. Fotbalovou kariéru mu však zkomplikovala operace levého kolene, po které bude mimo hru odhadem 7-8 měsíců, píše klub v oficiálním prohlášení. V době rekonvalescence oslaví (3. října) už 41. narozeniny.

Ibrahimovič operaci podstoupil ve francouzském Lyonu. "Artroskopie byla plánovaná již nějakou dobu. Rekonstrukce předního křížového vazu laterálním zesílením a reparace menisku mají definitivně vyřešit nestabilitu kloubu," informoval klub.

Související obsah

​Letos za Rossoneri nastoupil do 27 utkání, ve kterých dal 8 gólů a přidal 3 asistence. Ke konci sezony nastupoval zpravidla ve druhém poločasu. Jeho AC Milán na dálku svedl boj s městským rivalem Interem. V posledním kole nenechali jeho hráči nic náhodě a s přehledem porazili Sassuolo 3:0. Druhý Inter mohl být ještě v případě zaváhání konkurenčního milánského celku první, ale Rossoneri mu nedali šanci.

Takto Zlatan se svými spoluhráči slavil titul Serie A:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události