Fotbal

Blíží se velký návrat? Arsenal se zajímá o hvězdu Bayernu Mnichov

Blíží se velký návrat? Arsenal se zajímá o hvězdu Bayernu Mnichov
Serge Gnabry Zdroj: Profimedia

To by byla velká posila pro londýnský Arsenal. Pátý tým uplynulé sezony Premier League by rád přivedl Serge Gnabryho z Bayernu Mnichov. 26letému křídelníkovi totiž příští rok končí v Německu smlouva a odmítl její prodloužení. Podle německého novináře Christiana Falka ze Sport Bild by se přestupu do svého bývalého klubu nebránil.

Fotbalový gigant Bayern Mnichov nyní řeší, jak naloží se svou hvězdou Sergem Gnabrym. Německému reprezentantovi příští rok končí smlouva a bavorský klub by byl nerad, aby odešel zadarmo, tudíž je ochoten naslouchat nabídkám jiných týmů. Jedním z vážných zájemců je londýnský Arsenal, ve kterém Gnabry v minulosti strávil pět sezon. 

Podle Christiana Falka z deníku Sport Bild si i sám hráč umí představit, že by se do hlavního města Anglie vrátil. Komplikací pro Arsenal může být to, že se mu nepodařilo kvalifikovat do Ligy mistrů pro příští sezonu, kterou by si Gnabry rád zahrál. Pokud by se Arsenalu nepodařilo Gnabryho získat během letošního přestupního období, pořád kalkuluje s variantou, že by hráče podepsal za rok zadarmo.

Související obsah

​Serge Gnabry přestoupil do Arsenalu ze Stuttgartu ve svých 15 letech, ale neprosadil se podle představ. Za pět let nastoupil v A-týmu do 18 utkání, ve kterých vstřelil jeden gól a na dva přihrál. V roce 2015 jej pak Arsenal poslal na hostování do klubu West Bromwich Albion. Tam ale odehrál pouze tři zápasy za seniorský výběr a tři utkání ve výběru do 23 let.

Arsenal se jej tak rozhodl prodat za 5 milionů eur (123 milionů korun) do Werderu Brémy. Za tento celek odehrál Gnabry jednu sezonu, po které si jej vyhlédl Bayern a koupil ho za 8 milionů eur (197 milionů korun). V bavorském klubu se německému křídelníkovi nesmírně daří. Čtyřikrát vyhrál německou ligu, zvedl nad hlavu ušatý pohár z Ligy mistrů a stal se také mistrem světa. Ve 171 zápasech nastřílel v dresu Bayernu 64 gólů a na dalších 40 přihrál. Podle webu Transfermarkt jeho momentální hodnota činí 70 milionů eur (1,7 miliardy korun), ale vzhledem ke končící smlouvě by přestupová částka byla zřejmě nižší. 

Bayern Mnichov vyhrál v letošní sezoně desátý mistrovský titul v řadě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události