Fotbal

Geniální Maradona se dočkal další pocty. Jeho dcery jsou z toho nadšené

V argentinském Buenos Aires představili letadlo, na kterém je vyobrazen Diego Maradona. Letoun vzdává hold legendárnímu fotbalistovi, který zemřel před rokem a půl na infarkt.

Tango D10S je letoun, který má připomínat, jak jedinečným fotbalistou Maradona byl. Na boku letadla je fotbalista vyobrazen během jednoho z nejznámějších momentů kariéry, kdy v národním dresu Argentiny líbal trofej pro mistry světa v roce 1986. Stroj zdobí i další momenty z neuvěřitelné Maradonovy sportovní kariéry, a to včetně legendárního gólu proti Anglii, který všichni znají jako "boží ruku". 

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily i dvě Maradonovy dcery Dalma a Giannina. "Láska, kterou k němu fanoušci cítí, je neuvěřitelná a přesahuje vše, co si jen dokážete představit. Jak daleko jsou schopni dojít, aby vyjádřili svůj obdiv? Evidentně až k letadlu," řekla nadšeně první jmenovaná. 

Související obsah

​Dostavili se také bývalí spoluhráči geniálního fotbalisty. "Je to smutné. Znali jsme ho, jaký byl. Byl to náš přítel. A to, že tady už není, nás hodně bolí. Bude to první mistrovství bez nejlepšího hráče světa a to je nám moc líto. Byl bych moc rád, kdyby tu byl. A jsem naštvaný, že nás opustil v tak mladém věku. Chtěl bych mít víc času na to, si život s ním užít," řekl smutně bývalý argentinský reprezentant a mistr světa z roku 1986 Sergio Batista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události