Hokej

Potvrzeno. Trenér Pešán jde trénovat do Švýcarska. Zvolil ale jiný tým

Potvrzeno. Trenér Pešán jde trénovat do Švýcarska. Zvolil ale jiný tým
Český hokejový trenér Filip Pešán. Zdroj: Mediafax

Bývalý trenér české hokejové reprezentace a extraligového Liberce Filip Pešán odchází trénovat do zahraničí. O jeho přesunu do jedné z alpských zemí se několik dní čile spekulovalo. Teď se však 44letý kouč definitivně rozhodl a kývl na nabídku týmu HC Ajoie. Klub, jenž skončil ve švýcarské National League na posledním místě, si od nové krve slibuje daleko lepší výsledky.

Původně to vypadalo na Lausanne, nakonec však Pešán zamířil úplně jinam. I když do stejné země. Bývalý kouč českého národního týmu se totiž na dva roky upsal švýcarskému celku HC Ajoie. 

"Jakmile jsem byl osloven, abych se stal hlavním trenérem HC Ajoie, byl jsem velmi vděčný a okamžitě plný motivace. Každý den budu velmi tvrdě pracovat, aby byl tým úspěšný. Moje filozofie a vášeň pro hokej se nikdy nezměnily a chci je předat hráčům. Tento tým má skutečný potenciál a já v něj věřím. Těším se na setkání se všemi hráči a personálem," uvedl o novém angažmá Pešán na oficiálních stránkách klubu.

To, že s posledním celkem švýcarské nejvyšší soutěže podepsal kontrakt, s radostí kvitoval i sportovní ředitel Julien Vauclair. "Věříme ve Filipovy schopnosti vést tento tým. On je to, co klub potřebuje, aby nastavil laťku. Přinese týmu nový, moderní a dynamický vítr. Jeho zkušenosti s různými juniorskými týmy nám umožní maximálně rozvinout potenciál mladých hráčů, které máme v šatně," pochvaloval si, jakou trenérskou rybu ulovil. 

Pešán má s klubovým prostředím letité zkušenosti. Několik let působil v extraligovém Liberci, s nímž vybojoval v sezoně 2015/2016 titul a ve dvou následujících soutěžních ročnících dotáhl Tygry dvakrát do finále. Trénoval také mládežnické reprezentace a nakonec se dostal až do čela seniorského národního týmu. Po neúspěšných olympijských hrách v Pekingu byl z funkce hlavního kouče odvolán a byl bez angažmá. Teď poprvé vyzkouší zahraničí. 

Související obsah

​A bude mít plné ruce práce. Ajoie bylo v uplynulé sezoně nejhorším celkem švýcarské National League. V 51 odehraných duelech dosáhlo jen na 9 výher, ve 42 případech pak kousalo porážku. Navíc soutěžní ročník zakončilo s nelichotivým skóre 89:224.

Takhle mluvil Filip Pešán po neúspěšných olympijských hrách v Pekingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události