Hokej

Železný muž jaksepatří. Zadák Calgary hrál play-off se třemi zraněními

Železný muž jaksepatří. Zadák Calgary hrál play-off se třemi zraněními
Hokejista Calgary Chris Tanev v duelu play-off proti Edmontonu. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový obránce Chris Tanev patří mezi nejobětavější hokejisty NHL, který obvykle padá do střel a hraje nadoraz. Ukázal to i v sérii proti Edmontonu, po níž vyšlo najevo, že hrál přes značné bolesti. Pátý duel s Oilers dokončil hned se třemi zraněními – roztrženým rtem, vykloubeným ramenem a poraněným vazem na krku. A nebylo to poprvé, co soutěžní ročník dohrával ve stavu, kdy nebyl úplně fit.

V NHL platí za pořádného drsňáka, který v zápasech neváhá padat do střel a bránit prostor před brankářem ze všech sil. Svou pověst potvrdil i v play-off, v němž se jeho Calgary utkalo s Edmontonem. 

Ač nebyl zdravotně fit, neváhal naskočit na led a prát se o co nejlepší výsledek. Závěrečný duel s Oilers, v němž jeho tým prohrál v prodloužení a musel se z bojů o Stanley Cup poroučet, dohrál hned s několika zraněními. 

Podle médií duel dokončil s roztrženým rtem, poraněným ramenem a nataženým nebo natrženým vazem na krku. ​Odehrál přitom pořádnou porci minut – více než 22. Teď čeká 32letého Kanaďana dlouhá pauza, příští týden totiž zamíří na operaci. A není jisté, zda stihne start nového ročníku NHL.

Související obsah

Není to poprvé, co sezonu dohrával se zraněním. Loni končil soutěžní ročník se zlomenými žebry a natrženým prsním svalem. Tehdy se jeho průměrný čas na ledě navíc blížil 22 minutám a byl jen o vteřinu kratší než Tanevovo kariérní maximum ze sezony 2015/2016. 

Ani výkon Taneva Calgary nepomohl, Flames padli s Edmontonem a se sezonou se loučí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události