MMA

Muradov se po roce vrací do klece. Zápasit by měl v Evropě

Muradov se po roce vrací do klece. Zápasit by měl v Evropě
Machmud Muradov na vážení před UFC 257 Zdroj: Profimedia

Machmud Muradov se po více než roční pauze vrací do klece. Soupeřem by mu měl být Abusupiyan Magomedov. Oba borci by se měli střetnout 3. září, kdy se UFC představí vůbec poprvé v Paříži.

Ve Francii bylo MMA v současné podobě dlouho nelegální, v září se však pod Eiffelovkou představí ta nejprestižnější bojová organizace. A součástí by měl být podle renomovaného novináře Marcela Dorffa i zdrojů TN.cz český Uzbek Machmud Muradov.

Ten se vrací do klece po více než roce. Na konci srpna loňského roku v rámci UFC padl téměř po pěti letech, když prohrál s Geraldem Meerschaertem. Muradov se měl představit už letos v únoru, kde měl bojovat s Mishou Cirkunovem. Jenže kvůli zranění ruky musel souboj zrušit.

Související obsah

​Jeho čas tak přijde až v září v Paříži, kde ho čeká výzva z Dagestánu – Abusupiyan Magomedov. Jde o zkušeného bojovníka (24-4-1), jenž bude ale v UFC debutovat. Jako dítě začínal s wrestlingem, následně své bojové schopnosti rozvíjel kickboxem a ve 20 letech se plně začal věnovat MMA. Před UFC působil v PFL a následně v polské KSW.

Muradov se nyní vrátil do Prahy z Uzbekistánu, kde uspořádal pět úspěšných turnajů své organizace. "Jsem zpátky po úspěšných turnajích, byl jsem s malou a už se jdu připravovat na svůj zápas," prozradil pro TN.cz.

UFC se v Paříži představí vůbec poprvé, nicméně Bellator už tam byl dvakrát a naposledy Ryan Bader porazil Cheicka Konga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události