Motorsport

Smolař Márquez. Šestinásobný mistr světa přerušuje sezonu. Čeká ho operace

Smolař Márquez. Šestinásobný mistr světa přerušuje sezonu. Čeká ho operace
Zdroj: Profimedia.cz

Šestinásobný šampion královské kubatury MotoGP v závodech silničních motocyklů Marc Márquez si bude muset od svého stroje na nějakou chvíli odpočinout. Po Velké ceně Itálie, která se jede tento víkend v Mugellu, totiž musí na další operaci s rukou, která ho už dlouho trápí. Poprvé si ji zlomil v roce 2020 při GP Andalusie, od té doby s ní má stále problémy. Od čtvrtého operačního zákroku si slibuje, že se jeho zdravotní stav konečně zlepší. Kdy naskočí zpět do seriálu šampionátu, zatím není jisté.

Absolvuje nedělní závod Velké ceny Itálie, sbalí kufr a vyrazí do Spojených států. Úspěšný motocyklový závodník Marc Márquez se totiž už za dva dny podrobí na Mayo Clinic v Minnesotě operaci bolavé ruky, která ho trápí už dva roky. 

Půjde už o čtvrtý zákrok, jejž šestinásobný mistr světa v kategorii MotoGP podstoupí. Pravou ruku si poprvé zlomil v roce 2020 při Velké ceně Andalusie a od té doby s ní laboruje. Teď se rozhodl, že půjde na operaci znovu. Ruka mu prý brání ve správném posedu na motorce i manipulaci se strojem, a Španěl tak nemůže dosahovat lepších výsledků. 

"Bohužel si musím dát pauzu. Po všech těch měsících intenzivní práce s mým novým lékařským týmem v Madridu se můj fyzický stav zlepšil, ale v pažní kosti mám stále velká omezení. Neumožňuje mi to správně jezdit na kole a dosahovat stanovených cílů," uvedl sám Márquez podle NBC.

"Z tohoto důvodu jsem se spolu se svým lékařským týmem a po konzultaci se specialisty z Mayo Clinic rozhodl pro další operaci, která mi umožní jezdit bez současných omezení. Osobně mám maximální motivaci a nadšení pokračovat v práci a snažit se vrátit a soutěžit na nejvyšší úrovni," doplnil španělský jezdec.

Související obsah

​Do GP Itálie odstartuje i po nepříjemném pádu v kvalifikaci z 11. místa. Kdy se vrátí na okruh, zatím není jasné. Jisté je to, že se nejspíš propadne v celkovém pořadí závodníků. Prozatím mu patří 10. místo. 

V kvalifikaci na Velkou cenu Itálie Márquez upadl, a jeho motorka dokonce začala hořet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události