Fotbal

Šéf Liverpoolu tepe do francouzské vlády. Její slova považuje za urážlivá

Po sobotním finále Ligy mistrů se stále mluví o nepokojích a kontroverzním zásahu policejních složek proti fanouškům Liverpoolu. Francouzská vláda odsoudila příznivce anglického celku, což se hrubě nelíbí šéfovi The Reds, který vrací úder.

Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéraová se opřela do fanoušků Liverpoolu, podle jejích slov nemělo 30 až 40 tisíc fanoušků platnou vstupenku. Místní policie v dějišti finále Ligy mistrů pak proti fanouškům použila slzný plyn či pepřový sprej. Mezi postiženými byly i děti. 

Její slova se ale velmi dotkla výkonného ředitele Liverpoolu Billyho Hogana. Ten vyjádření členky francouzské vlády považuje za hluboce urážlivé. "Jen bych chtěl říct, že jsme neuvěřitelně překvapeni, že někdo v této pozici učinil komentáře, když jsme neměli dostatek času pochopit, co se stalo," řekl Hogan pro web Liverpoolu.

Hogan promluvil také o pondělním meetingu mezi francouzskou vládou a organizací UEFA. "Nebyli jsme však požádáni o náš příspěvek, ani o poskytnutí jakýchkoli informací, takže jsme výstupy z této schůzky získávali jako všichni ostatní: prostřednictvím médií," nechápal nejvyšší muž liverpoolského fotbalového klubu. 

Související obsah

​V pondělí večer oznámila organizace UEFA, že provede nezávislý přezkum událostí, které se u Stade de France staly. Aby došlo k co nejlepšímu vyhodnocení děje, proběhne vyšetřování v rámci pro bono (bez nároku na odměnu). Nelehký úkol byl svěřen Portugalci Rodriguesovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události